M. Krasucki „Nawet najbardziej słuszne hasła nie usprawiedliwiają wandalizmu”

Wczoraj informowaliśmy, że dzicz zniszczyła fasadę arcyważnego, zabytkowego warszawskiego kościoła Św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. W okresie Świąt Bożego Narodzenia współczesna barbaria odważa się posuwać coraz dalej, tym bardziej że fasada kościoła jest po remoncie, na który składamy się również my, osoby wierzące. W tej kwestii zabrał głos Michał Krasucki, Stołeczny Konserwator Zabytków.

Oświadczenie Krasuckiego

Nawet najbardziej słuszne hasła nie usprawiedliwiają wandalizmu. Elewacja zabytkowego kościoła, szczególnie tak cennego jak bazylika Św. Krzyża, to nie miejsce na taką formę protestu. Formę, która niszczy coś, co jest dziedzictwem nas wszystkich, zarówno chrześcijan, wyznawców innych religii, czy też niewierzących. Bo na tym polega uniwersalna wartość zabytków.

 

 

Komentarz

Michał Krasucki w rozmowie z Portale Warszawskim poinformował, że sprawa zniszczenia fasady kościoła św. Krzyża została zgłoszona na policję. Zatem należy czekać na efekty.

Dwa tygodnie temu została też zniszczona fasada kościoła św. Szczepana na Mokotowie, i wygląda na to że należy spodziewać się kolejnych ataków na nasze kościoły.

Szczególnie zwrócić uwagę na ten komentarz, który pojawił się pod postem konserwatora.

 

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły