„Redaktorek” z TVN Warszawa znów kłamie w sprawie ul. Puławskiej

W związku z walka plemienną w Polsce, patoaktyw dostaje wsparcie zaprzyjaźnionych mediów. W sukurs kłamliwej narracji Wyborczej, przychodzą po raz kolejny „redaktorzy” z TVN Warszawa. Fałszowanie rzeczywistości przez „wolne media” jest znane każdemu. W sprawie ewentualnego zniszczenia ulicy Puławskiej, „redaktorek” z tvnu napisał zwykły paszkwil. Aż się chce spytać, co się z Wami branża dziennikarska zrobiła, że staliście się źródłem antyspołecznego porządku??

Teza „redaktorka” z TVN Warszawa

W programie konsultacji poszerzenia strefy płatnego parkowania na Mokotowie znalazły się trzy warianty przebudowy chodnika wzdłuż tej arterii, w miejscu gdzie jest najwęższy. W jednym z nich piesi nie zyskują nic. W żadnym „nie da się” zmieścić niezwykle potrzebnej drogi dla rowerów. Do żadnego nie przygotowano też materiałów graficznych.

Trzy kłamstwa w jednym zdaniu; po pierwsze pseudokonsultacje, po drugie droga rowerowa tu jest zbędna, bo nie ma ma nią miejsca, po trzecie nie można było niczego przygotować, bo w ZDMie pracują nieuki nie znające się na swojej pracy.

Dalsze urojenia „redaktorka” z TVN Warszawa; mieszkańcy, wspierani przez aktywistów od lat walczą tu o zmiany. Samochody mają bowiem do dyspozycji po trzy pasy, choć ruch wcale nie jest tu tak duży. Za to piesi tłoczą się na wąskich chodnikach, na których w dodatku dopuszczono parkowanie.

Kolejne kłamstwa; mieszkańcy nienawidzą aktywistów, szczególnie po fatalnych doświadczeniach z Buciakiem na ul. Dąbrowskiego, i poza garstką Smyków, Łakomskich i innej aktywistycznej patologii, mieszkańcy nie chcą dewastacji doskonale zaprojektowanej (przez specjalistów wysokiej klasy, czyli odwrotność ZDMu) ul. Puławskiej.

Jak tłumaczy ZDM, obecna organizacja ruchu w tym miejscu nie może pozostać bez zmian, bo nie spełnia aktualnych wymogów prawnych dotyczących szerokości chodnika (minimum dwa metry) i miejsc postojowych na chodniku (minimum dwa i pół metra). Tymczasem chodnik przy Puławskiej ma miejscami poniżej czterech metrów. Jak tłumaczy rzecznik zarządu Mikołaj Pieńkos, przygotowano trzy warianty nowej organizacji ruchu, które różnią się przede wszystkim miejscem parkowania.

Tu dobra wiadomość

W żadnym wariancie nie ma jednak pasa ani drogi dla rowerów. – To osobny temat – kategorycznie odpowiada rzecznik. – Wielokrotnie tłumaczyliśmy, że jej budowa wymaga przebudowy Puławskiej, bo musiałaby się znaleźć w miejscu istniejących latarni i odwodnienia ulicy. To koszt kilkudziesięciu milionów złotych, których nie mamy – czytamy na stronie TVN Warszawa.

i tak dalej i tak dalej.

Fakty

Tak to prawda, pojawiły się trzy warianty przebudowy ul. Puławskiej, które zostały przygotowane przez Zarząd Dróg Miejskich to nie znaczy, że nie należy zrobić wariantu czwartego, piątego czy szóstego. ZDM ma robić tyle wariantów aby zaspokoić potrzeby mieszkańców, bo nie ZDM jest podmiotem w tej sprawie a mieszkańcy, którzy im za to płaca. Oczywiście nie podoba się to miejskim uzurpatorom, którzy głośnio krzyczą i aby zrobić „manifestację” na Puławskie zjechali się ze wszystkich stron Warszawy i okolic. Na marginesie, na tej śmiesznej akcji rzekomego poparcia dla zwężenia Puławskiej był  było ich zaledwie 50, mimo, że „redaktorek” z TVNu doliczył się ich 100 , i żadne zdjęcia na stronach TVN, które sugerują tłumy, tego nie zmienią.

O tym spotkaniu już pisaliśmy. My mieszkańcy zarówno Mokotowa jak i powiatu Piaseczyńskiego, których w dużej mierze dotyczy to zwężenie, nie wyrażamy zgody na rujnowanie ciągów komunikacyjnych dzięki którym dojeżdżamy do swoich domów i rodzin. Najbardziej absurdalny postulat dotyczący ścieżki rowerowej, to proste, jeśli nie ma miejsca to się nie buduje, a jeśli się zbuduje to trzeba będzie rozebrać bo stwarza to zagrożenie 98% społeczeństwa, które chce dojechać do domu, samochodem czy autobusem.

Czas na społeczny sprzeciw przeciw tym miejskim szkodnikom!

A Pieńkos niech doczyta jaka jest obowiązująca szerokość chodnika., a Ty „redaktorku” z TVN przestać kłamać!

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły