Mieszkańcy od ponad 2 lat walczą o oświetlenie, a ZDM udaje głupa

Zarząd Dróg Miejskich to urząd, który pod rządami Łukasza Puchalskiego stał się społecznie szkodliwą jednostką. Przypadków gdzie ZDM lekceważy latami ludzi, ciemne ulice, krzywe chodniki, dziurawe ulice są setki. Sytuacja opisywana poniżej ma miejsce w warszawskich Włochach. Mieszkańcy od dwóch lat walczą o oświetlenie. Nomen omen przy ul. Potrzebnej.

Dwa lata

Mieszkańcy osiedla Camelia już od ponad 2 lat walczą o oświetlenie przy jezdni w rejonie ul. Potrzebnej i Gniewkowskiej. Zarząd Dróg Miejskich kolejny rok z rzędu odpowiada, że wystąpił o dodatkowe środki do Rady m.st. Warszawy i realizacja zadania jest uzależniona od ich przyznania. Do dziś efektów brak, a zwłaszcza zimą ciemne ulice są szczególnie uciążliwe.

Może władze dzielnicy mogłyby wesprzeć jednak temat na poziomie miasta, by przerwać ten impas?pytają mieszkańcy Włoch.

 

 

https://www.facebook.com/StowarzyszenieSasiedzkieWlochy/posts/4902716773080757

Komentarz

Na zdjęciu profilowym jest ciemno, to screen z filmiku który został umieszczony na grupie Stowarzyszenie Sąsiedzkie Włochy. To efekt brakującego oświetlenia. Mieszkańcy Włoch są traktowani dokładnie tak samo jak mieszkańcy innych dzielnic. Grochów tonie w dziurach, ulice śródmiejskie wyglądają jak po pobojowisku, Most Poniatowskiego nadal straszy swoim wyglądem, ale ważne że jest na zwężanie ulic, obsesyjną politykę rowerową służącą 2% mieszkańców („aktywowi”).

Zarząd Dróg Miejskich w tej formie nie ma prawa już dalej funkcjonować, dlatego pamiętajmy o tym w kolejnych wyborach. Kolejna lata funkcjonowania tej patologii Warszawę doprowadzi do ruiny. Szkoda tylko, że „redaktorzy” największych tytułów zamiast służyć ludziom, stanęli po stronie Zła.

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły