Na Służewie powstanie akademik Uniwersytetu Warszawskiego

Władze Uniwersytetu Warszawskiego podpisały umowę na budowę domu studenckiego, w którym będzie ponad 380 miejsc zakwaterowania, pokoje do pracy cichej i w grupach czy sala ćwiczeń. Prace rozpoczną się już niebawem, a pierwsi lokatorzy wprowadzą się do budynku w 2024 roku.

Nowy dom studencki

Władze Uniwersytetu Warszawskiego podpisały umowę z firmą Mota-Engil Central Europe na wykonanie prac budowlano-montażowych dla budowy domu studenckiego na Służewcu. To jedna z inwestycji programu wieloletniego. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.

 

 

W gmachu znajdować się będzie ponad 130 pokoi, łącznie ponad 380 miejsc zakwaterowania. Oprócz tego zaplanowano: pokoje do pracy cichej i w grupach, kuchnie, świetlicę, pralnię oraz salę ćwiczeń. Obiekt będzie się składał z ośmiu kondygnacji: siedmiu naziemnych oraz jednej podziemnej, przeznaczonej na miejsca postojowe oraz pomieszczenia techniczne.


– To ważna inwestycja dla Uniwersytetu Warszawskiego, ponieważ dotyczy budowy akademika dla studentów i doktorantów. To jedyny akademik budowany od początku, który powstanie w ramach programu wieloletniego. Ponadto w programie wieloletnim przewidujemy dwie modernizacje domu studenta. Zależy nam, aby studenci i doktoranci mieli jak najlepsze warunki do mieszkania i naukimówił prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW.


Gmach będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową, słuchową i wzrokową. Będzie także zawierać rozwiązania związane z budownictwem ekologicznym, jak np. moduły fotowoltaiczne. Jego powierzchnia całkowita wyniesie prawie 13000 m2, a powierzchnia użytkowa prawie 5850 m2. Projekt gmachu wykonała pracownia Projekt Praga.

 

 

za; UW

Portal Warszawski

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *