[Komentarz] Bardzo drogi tramwaj do Wilanowa? Wszystko to przewidzieliśmy..

Tramwaje Warszawskie otworzyły oferty w przetargu na budowę linii tramwajowej do Wilanowa. Zgłosiło się siedem firm. Najtańsza propozycja ponad dwukrotnie przekracza przewidziany na tę inwestycję budżet – podaje TVN Warszawa.

Tramwaj na Wilanów

O tej inwestycji piszemy od lat. Piszemy też, że nic z tego nie będzie i znów się nie pomyliliśmy.

Właśnie otwarto oferty na budowę tramwaju na Wilanów, tego tramwaju, który miał służyć wszystkim mieszkańcom nie tylko tym na 2 kółkach. Miaro przeznaczyło przeznaczyło na inwestycję 495 mln zł. Jednak najtańsza kwota na realizację inwestycji wyniosła 945 mln a najdroższa 1,820 mln zł. Tramwaje Warszawskie jednak, nie zamierzają zrezygnować z tej inwestycji i chce ją podzielić na etapy. Na dzień dzisiejszy miasto ma prawie 7 mld długu w przyszłym roku ma on wzrosnąć o kolejne 929 mln zł. Ile wzrośnie w kolejnych latach? Planowane zasłużenie miasta do 35,4% jest jeszcze zgodne z prawem, ale czy rzeczywiście nas na to stać?

Niedawno dowiedzieliśmy się od Pana Prezydenta, że bilet autobusowy powinien kosztować 13zł, zapewne powinniśmy spodziewać się podwyżki opłat za komunikację ale jednocześnie buduje się kładkę rowerową za 137 mln zł, ścieżkę rowerową za 76 mln zł i inne tego typu inwestycje. Każdy kredyt trzeba spłacić i zapewne zrobią to mieszkańcy.

Tu pisaliśmy więcej o tym

https://portalwarszawski.com.pl/?s=Tramwaj+na+Wilan%C3%B3w

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *