Panie, miej nasze miasto w opiece! Trzaskowski powołał Korpus analityków Urzędu m.st. Warszawy

Interdyscyplinarny zespół jest złożony z pracowników specjalizujących się w analizie danych i działa ponad podziałami komórek organizacyjnych urzędu. Na wczorajszym spotkaniu inauguracyjnym Trzaskowski, wręczył nominacje na członków Korpusu 55 pracownikom reprezentującym 36 biur i 15 urzędów dzielnic – czytamy w oficjalnym stanowisku.

Jaka rola Korpusu?

Korpus to ponoć nowatorskie rozwiązanie w administracji samorządowej. Nie ma drugiego takiego zespołu w polskim samorządzie ani Europie Środkowo-Wschodniej. Przez cały czas ma być prowadzona prowadzić ewaluacja , która pozwoli identyfikować pojawiające się problemy i usprawniać pracę Korpusu. Ta inicjatywa może być inspiracją dla innych miast w Polsce i zagranicą, będzie kierunkowskazem jak przezwyciężyć trudności w prowadzeniu polityki opartej na dowodach, bazując na własnych zasobach kadrowychzapewnia ratusz.

Aby zapewnić jak najlepsze warunki funkcjonowania Korpusu, a w szczególności ułatwić podnoszenie kompetencji jego członków, zaprosiliśmy do współpracy podmioty zewnętrzne. Partnerami są: Uniwersytet Warszawski oraz Urząd Statystyczny w Warszawie. Przygotowywane są kolejne porozumienia o współpracy.

 

Komentarz

Rafał Trzaskowski nie ma żadnej wizji. Jedyne co ma to zespół po swojej poprzedniczce. Przez trzy lata jego rządów, mimo dobrych chęci, nie umiemy wyliczyć ani jednej dobrej koncepcji miejskiej, która byłaby zgodna z jego hasłem Warszawa dla wszystkich. Trzaskowski miasto dewastuje dla paru procent obsesjonistów wespół z Zarządem Dróg Miejskich, który pozbył się najlepszych inżynierów. Na miejsce specjalistów przyszły gamonie, które nawet nie umieją zrobić porządnych analiz ruchu.

Czy zaproszenie naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego i Urzędu Statystycznego da merytoryczną bazę do pozytywnych zmian, czy spowoduje jeszcze większą ideologizację miasta, bo jak na razie Trzaskowski słynie ze zwalniania swoich zastępców, nie słuchania mieszkańców, i folgowaniu głupcom.

W każdym razie, jeśli to będzie takie samo ciało doradcze jak to kobiece, które nie chce Placu Inwalidów bo rzekomo obraża ludzi, to Panie miej nas w swojej boskiej opiece!

zdj. Radosław Ziębora

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.