[KOMENTARZ] Zamiast torów kolejowych nowa rowerostrada ze Starych Babic do Warszawy??

Wczoraj z inicjatywy Wójta Gminy Stare Babice odbyło się spotkanie dotyczące możliwości budowy ścieżki rowerowej, na pasie wzdłuż torów kolejowych prowadzących do dawnej Huty Warszawa, a obecnie należącego do firmy Arcelormittal Huta Warszawa. Pas przy torach przebiega przez gminę Stare Babice, dzielnice Bemowo i Bielany.

Co da nowa trasa?

Nowa ścieżka umożliwi mieszkańcom dojazd rowerem do Warszawy, w tym do stacji metra Młociny, a mieszkańcom Bielan i Bemowa – połączenie z Kampinoskim Parkiem Narodowym. Prezes Zarządu ArcelorMittal Warszawa, jako właściciel terenu, przychylił się do zakresu proponowanej inwestycji, natomiast Burmistrz Dzielnicy Bielany wyraził chęć uczestnictwa w przedsięwzięciu.

 

 

Wcześniejsze pozytywne rozmowy na temat budowy ścieżki rowerowej wzdłuż torów kolejowych, jakie odbyły się z przedstawicielami dzielnicy Bemowo i radnymi Sejmiku Mazowieckiego pozwalają nam przystąpić do podjęcia kolejnych kroków, czyli przedstawienia projektu uchwały w sprawie porozumienia o współpracy Radzie Gminy Stare Babice, a następnie przygotowania koncepcji i projektu wykonania ścieżki rowerowej – czytamy w informacji na stronie Urzędu Gminy Stare Babice.

Komentarz

To nie będzie zamiast toru tylko wzdłuż. Ale trzeba przyznać tęgie głowy w tej Gminie Stare Babice. Zrobią rowerostradę do metra Młociny. Super. Tylko, że za pół roku zostanie oddana stacja Bemowo Ratusz (czerwony kwadracik) a jak miasto dogada się z Gulermakiem to za dwa lata stacja na wysokości Człuchowskiej (niebieski kwadracik).

 

 

Tak czy owak można wykorzystać niewykorzystywane tereny na budowę ścieżek rowerowych i takie działania są jak najbardziej pozytywne. Natomiast niszczenie infrastruktury drogowej w celu prób udowodnienia, że nas na to stać, jest bezsensowne. Te inwestycje trzeba będzie przywracać do stanu zgodnego z potrzebami mieszkańców a nie grupki krzykaczy.

za; Urząd Gminy Stare Babice

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *