#niemamojejzgodynato – rusza kampania przeciw niszczeniu zabytków

Portal Warszawski od bardzo dawna zwraca uwagę na plagę zniszczonych fasad zabytków w Warszawie, i od lat piszemy, że nie ma na to naszej zgody! #niemamojejzgodynato – pod tym hasłem Narodowy Instytut Dziedzictwa kontynuuje kampanię przeciw niszczeniu zabytków. Podpisujemy się pod tym hasztagiem (ale wirtualnie, a nie przy użyciu sprayu na murze!

„Zabytki to Twoje dziedzictwo. Nie pozwól niszczyć. Reaguj!”

Pierwsza odsłona kampanii „Zabytki to Twoje dziedzictwo. Nie pozwól niszczyć. Reaguj!” pozwoliła zrozumieć, że o ile Polacy chętnie zwiedzają zabytki, o tyle nie czują się ich współwłaścicielami. Tylko 36 proc. ankietowanych odczuwa z nimi osobisty związek. Żeby to zmienić i pokazać Polakom, że dziedzictwo kulturowe to własność każdego z nas, NID zainicjował kampanię uświadamiającą, skierowaną przede wszystkim do odbiorców, którzy do tej pory mieli sporadyczny kontakt z tematem zabytków. Cóż, do tej grupy Czytelnicy „Spotkań z Zabytkami” siłą rzeczy nie należą – ale liczymy, że poniosą Państwo dalej pozytywny przekaz – czytamy na stronie Spotkania z Zabytkami.

Najpierw NID podjął współpracę z polskimi pisarzami kryminałów, osadzając temat przestępstw przeciwko zabytkom w modzie na czytanie literatury kryminalnej, teraz natomiast zapoczątkował w sieci ruch społeczny pod hasłem #niemamojejzgodynato – by cała Polska mogła wyrazić swój sprzeciw wobec dewastacji obiektów ważnych dla kolejnych pokoleń. Do współpracy zaproszono także Dawida Myśliwca, twórcę znanego kanału YouTube „Uwaga! Naukowy Bełkot” o tematyce popularnonaukowej.


 

 


Hasztagiem #niemamojejzgodynato dzielą się w mediach społecznościowych influencerzy zaproszeni przez NID do współpracy. Do akcji może przyłączyć się każdy, kto w ten sposób chce wyrazić swój sprzeciw wobec dewastacji zabytków. Ze strony kampanii www.zabytki-reaguj.nid.pl (zakładka: Aktualności) można pobrać specjalnie przygotowaną grafikę przeznaczoną do publikacji w mediach społecznościowych lub wydruku. Każda publikacja z hasłem #niemamojejzgodynato to kolejny krok do zwiększenia świadomości potrzeby ochrony zabytków w Polsce!

link; https://zabytki-reaguj.nid.pl/?fbclid=IwAR3ppb4SEdCU9p57g

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły