Na Wale Miedzeszyńskim powstaje skatepark oraz pumptrack

Duży skatepark na Gocławiu dla całej Pragi-Południe jako wizytówka prawej strony Wisły powinien powstać do 1 grudnia 2021 roku. Tak wynika z opisu projektu, który został zgłoszony w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Uwagi autora projektu

Po prawej stronie Wisły nie ma żadnego skateparku. Jest bardzo duże zapotrzebowanie na tego typu obiekt. Na Pradze Południe mieszka wielu instruktorów i zawodników wrotkarstwa, skateboardingu, rolkarstwa, jazdy wyczynowej na rowerze czy hulajnodze. Będzie skupiał całe rodziny z dziećmi w miejscu w którym będą mogły wspólnie spędzić czas w ruchu na świeżym powietrzu. Będzie można organizować różnego rodzaju warsztaty i zawody sportowe. Skatepark na stadionie Narodowym, który jest otwarty tylko w okresie zimowym jest bardzo oblegany. To również pokazuje jakie występuje zapotrzebowanie na całoroczne obiekty tego typu.

Szacunkowy koszt to 1 150 000 pln.

Praca wre

Budujemy Skatepark betonowy z przeszkodami i rampami, przeznaczony do uprawiania sportów (jazda na deskorolce, hulajnodze, rowerze, jazda na rolkach). Będzie znajdować się tam także wiele przeszkód przeznaczonych do nauki trików. Obok powstaje Pumptrack, a także na całym terenie oświetlenie, ciągi komunikacyjne i elementy małej architektury.

 

 

za; ZGN Praga Południe

Portal Warszawski

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *