Czy Budżet Obywatelski jest sprawiedliwie dzielony??

Miasto już chwali się kolejną, dziewiąta edycją patologicznego już Budżetu Obywatelskiego, który został zdominowany przez warszawski patoaktyw. Wczoraj opublikowaliśmy dane dotyczące wyludniania się Śródmieścia. Ale ale wykresie widać, że Białołęka w przeciwieństwie do innych dzielnic, zaludnia się. Co zatem Budżet Obywatelski ma do spadku liczby mieszkańców na przykład w takim Śródmieściu i zaludnianiu się Białołęki? Sporo.

Na przykładzie innej dzielnicy, Białołęki

Na Białołęce przybyło ponad 58 tys. nowych mieszkańców, najwięcej spośród wszystkich dzielnic. Drugi w kolejności Wilanów przegoniliśmy ponad dwukrotnie, który też jest koszmarnie niedofinansowany. Na Białołękę sprowadziło się więcej nowych mieszkańców, niż liczą obecnie takie dzielnice jak: Rembertów, Wesoła, Wilanów, Włochy czy Żoliborz.

Aż w 7 dzielnic odnotowało zmniejszenie ludności: Śródmieście, Praga-Północ, Ochota, Mokotów, Praga-Południe, Bielany i Wola.


 

 


 

Co ma z tym wspólnego Budżet Obywatelski?

Tymczasem, Centrum Komunikacji Społecznej do podziału pieniędzy w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego nadal posługuje się danymi sprzed kilku lat. Cierpnią na tym dynamicznie rozwijające się dzielnice takie, jak chociażby Białołęka. W tym samy okresie populacja Warszawy zwiekszyła się o blisko 100tys.


 

 


Kiedy wreszcie włodarze przyjmą do wiadomości, że Białołęka to najdynamiczniej rozwijająca się dzielnica Warszawy❓Że na Zielonej Białołęce nie ma już „pól z kapustą” tylko około 50tys. mieszkańców❗️

 

 

To kolejny bardzo słaby punkt Budżetu Obywatelskiego, który jest niesprawiedliwie dzielony, a decydenci żyją wciąż w innej czasoprzestrzeni.

Na podstawie; Parkprzyszkole

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły