[KOMENTARZ] ZDM jest też winny tragedii na ul. Sokratesa??

I jest wyrok. Sprawca tragedii na ul. Sokratesa usłyszał wyrok 7 lat i 10 miesięcy więzienia. Czy jest winny?  Tak, bezapelacyjnie jest winny nieumyślnego spowodowania wypadku.

Ale czy on jeden jest winny?

Jest to ogromna tragedia dla rodziny i wielki wstrząs dla wszystkich. Co poniektórzy, a dokładnie środowisko uzurpatorów miejskich, które nie brało ani razu udziału w rozprawie (chodzi o Miasto Jest Nasze) już tonem znawców wydało werdykt. Powtórzmy, samozwańczy obserwatorzy społeczni przy tej sprawie ANI RAZU NIE BRALI UDZIAŁU w rozprawach, tym bardziej szokuje, że w mediach publicznych i komercyjnych jako komentatory występują członkowie tej  organizacji. Absolutnie niebywałe.

Należy zadać sobie pytanie, czy tylko sprawca tej tragedii ponosi winę? Nie. Sprawców tragedii należałoby również szukać na ul. Chmielnej 120. Wielokrotnie pisaliśmy, że Zarząd Dróg Miejskich nie zrobił nic aby zapewnić mieszkańcom pobliskich osiedli odrobinę bezpieczeństwa. Przecież miał sygnały o zagrożeniu. Okazuje się, że był bardziej zaangażowany w planowanie zwężeń ulic w mieście i budowie ścieżek rowerowych niż dbaniu o zdrowie i życie mieszkańców.

Obecna przebudowa ul. Sokratesa nie wynika wprost z zaistniałego zdarzenia jakie miało miejsce na tej ulicy, a z nieodpartej chęci zwężania i powodowania korków na ulicach naszego miasta, tym bardziej że robiony jest on bez planów projektowych, o czym od miesięcy alarmujemy! Aż dziw, że do dziś nie zajęła się tym prokuratura i inne organy kontrolujące.

Tłumaczenie, że nie ma pieniędzy na światła na tej ulicy, jest słabe i nieprawdziwe. Ale wiele większe pieniądze na przebudowę tej ulicy już się znalazły i starczyło jeszcze na budowę ścieżki rowerowej.

Dziś po wyroku sądu w sprawie zdarzenia na ul. Sokratesa, powinno odbyć się postępowanie o zaniechaniu działań w zapewnieniu bezpieczeństwa na tej ulicy przez osoby decyzyjne.

Komentarz do sprawy

Obecnie ul. Sokratesa jest przebudowywana, zrobiono z tego budowę sztandarową miasta. Niestety nie zrobiono kosztorysu i do dziś nie wiemy ile będzie kosztowała całość (brak projektu budowlanego). Prace wykonuje jednostka miasta ZRiKD. Celem jej zwężenia jest budowa ścieżki rowerowej wzdłuż, o którą według Sroszyńskiego prosili mieszkańcy… Ale czy wydawanie dziesiątek milionów złotych na tą inwestycję jest uzasadnione, gdy wystarczyło ustawić sygnalizację świetlną? 

Pytamy zatem kto i za ile buduje światła na Marszałkowskiej wraz z budową ścieżki rowerowej?

Wszystkie inwestycje związane z budową ścieżek rowerowych w Warszawie od 2016r uzyskały priorytet. Bez względu na koszty. Niestety za wszystko płacą mieszkańcy, którzy w zamian dostają niewydolną komunikację, tragedie jak ta na ul. Sokratesa.

Sprawą zainteresowała się jedna z kancelarii, która chce zgłosić sprawę do Prokuratury. O szczegółach będziemy informować.

Kim jest Łukasz Puchalski

Urzędnik z kilkunastoletnim stażem związany głównie z warszawskim samorządem. Od czerwca 2015 roku dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie. Wcześniej w stołecznym Zarządzie Transportu Miejskiego początkowo jako Kierownik Działu, a następnie Dyrektor ds. inwestycji zajmował się eksploatacją węzłów przesiadkowych, parkingów systemu Parkuj i jedź oraz budową metra. Dodatkowo po sukcesie uruchomionego w 2012 roku systemu roweru publicznego Veturilo powołany na stanowisko Pełnomocnika Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej. W latach 2013-2015 jako Pełnomocnik ds. rozwoju ruchu rowerowego początkowo w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej a następnie Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju odpowiedzialny za prorowerowe zmiany w przepisach.

Tu więcej o sprawie

Niebywałe! Quasi przestępcza organizacja MJN głosem społecznym w sprawie wypadku na Sokratesa??

 

Czy Puchalski (dyr. ZDM) jest współwinny tragedii na ul. Sokratesa???

 

Portal Warszawski

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *