[NASZ NEWS] Trzaskowski chce sterować samorządem na Pradze Północ??

Ten pat na Pradze Północ trwa już dłuższy czas, co jest na rękę ratuszowi, który szuka własnej osobowości samorządowej. Mimo zachwytu „aktywu”, który przebiera nogami z radości i liczy na wejście do praskiego samorządu, może się bardzo rozczarować.

Jak to wyglądało?

W sierpniu tego roku, Trzaskowski podważył wybór Jacka Wachowicza ze stowarzyszenia Kocham Pragę, na stanowisko zastępcy burmistrza. W uzasadnieniu swojej decyzji napisał,, że prawdopodobnie Wachowicz głosował na siebie” – mimo, że – głosowanie było tajne.

Nawet Gazeta Wyborcza mało przychylna Wachowiczowi napisała, że w innych dzielnicach w analogiczny sposób się dokonał wybór, a włodarz Warszawy nie podważał prawidłowości głosowania wyboru zastępcy burmistrza.

 

Zatem o co chodzi?

Obecnie Prezydent Trzaskowski chce zablokować na prawie 5 miesięcy odwołanie przewodniczącego Rady Dzielnicy, co może wróżyć koniec koalicji Kocham Pragę z Platformą…na Ochocie nie przeszkadzała pandemia w zmianie i w odstawieniu Platformy od władzy?

Na Pradze też dadzą sobie radę, może warto nie przeszkadzać Panie Prezydencie, a tłumaczenie pandemią się po prostu nie broni, i doskonale Pan to wie!

Będziemy na bieżąco informować o sytuacji w samorządzie na Pradze Północ.

Portal Warszawski

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *