Przypominamy! Sprawdź jak od dziś, od 1 stycznia 2022 r. wyglądają opłaty za śmieci

Regionalna Izba Obrachunkowa zakwestionowała przyjętą w listopadzie br. uchwałę Rady m.st. Warszawy w sprawie systemu opłat za gospodarowanie odpadami. Na dzisiejszej sesji radni przyjęli nowe zapisy, zgodnie z którymi opłata od przyszłego roku będzie uzależniona wyłącznie od rodzaju zabudowy.

Nowe ceny

85 zł od gospodarstwa domowego w zabudowie wielolokalowej i 107 zł od gospodarstwa jednorodzinnego – takie stawki będą obowiązywać w stolicy od 1 stycznia 2022 r. Zmiana spowodowana jest wczorajszą decyzją Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie, zgodnie z którą nie ma możliwości różnicowania metody od gospodarstwa domowego powierzchnią użytkową lokalu mieszkalnego. Taka propozycja była zawarta w ostatniej uchwale, przyjętej przez Radę w listopadzie br.

Zmianie nie uległa wysokość ulgi dla właścicieli domów jednorodzinnych, którzy będą kompostować bioodpady – w tym przypadku opłata obniżona będzie o 9 zł.

Osoby w najtrudniejszej sytuacji zostaną objęte programem osłonowym, który przegłosowano na ubiegłotygodniowej sesji Rady m.st. Warszawy.

za; RATUSZ


Warszawa czwarty raz, w ciągu dwóch lat, zmienia sposób naliczania opłaty za śmieci, wczoraj mój tramwaj spóźnił się „tylko” 20 minut. Miasto stało się upiornie brudne i zaniedbane. Kiedyś ktoś z ratusza powiedział mi, że: „zatęsknicie za Hanką”.

 


Komentarz

Prezydent Trzaskowski ekologie i walkę ze zmianami klimatu używa tylko na pokaz. Odejście od opłat za śmieci powiązanych z oszczędnym zużyciem wody jasno to pokazuje. Wycie syren w Mieście nie pomoże!


Czy miasto ma zamiar oddać pieniądze mieszkańcom za nieprawidłowo pobraną opłatę, która do tej pory obowiązywała?

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *