Czy Puchalski nielegalnie zatrudnia pracowników?? Chodzi o Pełnomocnika Prezydenta ds. komunikacji rowerowej

Po sześciu latach rządów Puchalskiego jako dyrektora Zarządu Dróg Miejskich wychodzą na jaw ciągle nowe fakty. Prawdopodobnie Puchalski nie przewidział, że będzie kontrolowany i zapewne był przekonany, że jest bezkarny, i że może przewalać miliony pochodzące z miejskiej kasy. Dziś nowy, bardzo niepokojący wątek o zatrudnianiu ludzi w ZDM, i przybocznych oddziałach.

Pełnomocnik Prezydenta ds. komunikacji rowerowej

To oczko w głowie Puchalskiego stworzone jeszcze za czasów Hanny G. Waltz. Puchalski skupił wokół siebie „aktywistyczny” rowerowy beton, który za pomocą mediów społecznościowych, nachalnej propagandzie, stworzył potężną ideologiczną broń. Okazuje się, że ta broń okazała się być źle naładowana.

Ale od początku

Zaczęło się od tego, że zastaliśmy sobie pytanie jak tak naprawdę umocowany jest Pełnomocnik Prezydenta ds. Rowerowych? Czy za pełnioną funkcję dostaje wynagrodzenie i czy posiada podległych pracowników? Wystąpiliśmy więc do Pana Prezydenta m. st. Warszawy o udzielenie odpowiedzi na dwa pytania i oto co otrzymaliśmy w odpowiedzi.

 

 

Z odpowiedzi dowiadujemy się, że Pan Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w tym przypadku Pan Łukasz Puchalski otrzymuje wynagrodzenie. I słusznie, bo za pracę należy się wynagrodzenie. Natomiast Pełnomocnik Prezydenta ds. Rowerowych, również  Łukasz Puchalski, takiego wynagrodzenia nie otrzymuje i to źle, bo za pracę należy płacić.

Dla pewności postanowiliśmy zadać kolejne pytania Panu Prezydentowi;

1. Czy w warunkach zatrudnienia jako Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Pan Łukasz Puchalski ma napisane w umowie o pracę, że ma również pełnić funkcję Pełnomocnika Prezydenta ds. Rowerowych w ramach pełnienia funkcji Dyrektora ZDM?

2. Czy pełnienie funkcji Pełnomocnika Prezydenta ds. Rowerowych jest zupełnie inną funkcją i nie jest związana z funkcją Dyrektora Zarządu Dróg Miejskich?

 

To dwie różne funkcje

Rozumiemy, że Pan Łukasz Puchalski Dyrektor ma pod sobą pracowników i Ci pracownicy wykonują określoną pracę, rzecz naturalna. Pracownik pracuje, miasto za pośrednictwem Pana Dyrektora mu płaci.

Natomiast jak to jest z Pełnomocnikiem? Czy Pełnomocnik może zatrudniać pracowników? Wygląda na to, że nie, skoro nikt mu nie płaci to nie powinien wykonywać jakiejkolwiek pracy z zatrudnianiem pracowników włącznie. Z pisma jasno wynika, że pełnomocnik nie wykonuje swoich funkcji w ramach pełnienia funkcji dyrektora.

A czy pełnomocnik zatrudnia pracowników? Otóż Pan pełnomocnik zatrudnia pracowników, nie wiemy czy im płaci ale okazuje się, że zatrudnia.

Jakiś czas temu wystąpiliśmy do Zarządu Dróg Miejskich o przesłanie pewnych dokumentów i z nich jasno wynika, że Pan Łukasz Puchalski – Pełnomocnik uzgodnił pewne rozwiązania. Problem polega na tym, że pismo pełnomocnika przygotowywała zupełnie inna osoba niż Pan Pełnomocnik.  W związku z powyższym pytamy, czy pełnomocnik prezydenta może zatrudniać pracowników ZDM (wiemy, że jest to pracownik ZDM i wiemy, który to pracownik) w godzinach pracy ZDM w jaki sposób ten pracownik jest wynagradzany przez pełnomocnika i z jakich pieniędzy?

 


Pismo Pełnomocnika Prezydenta m. st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej, przygotowane przez osobę o inicjałach AZA.

 

Niby drobna nieścisłość ale warto wiedzieć, jak pieniądze mieszkańców są wydawane.

Jednocześnie Pan Pełnomocnik nie prowadzi książki kancelaryjnej, a pisma zapisywane są w książce kancelaryjnej ZDM.

Może warto zwrócić się do Państwowej Inspekcji Pracy,o wyjaśnienie tej sytuacji?

My te wszystkie nurtujące pytania jej zadamy.

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *