Musi to wyraźnie wybrzmieć. TVN wprowadza kłamliwą narrację.

Reporter tvnwarszawa.pl przez pół godziny pokonywał 350-metrowy odcinek od skrzyżowania alei Jana Pawła II ze Złotą do zjazdu z ronda Czterdziestolatka w Aleje Jerozolimskie. Skrzyżowanie zakorkowali kierowcy, którzy na nie wjechali i później nie byli w stanie zjechać – relacjonuje ów portal.

A jaka jest prawda?

Wczoraj portal TVN Warszawa podał  informację, że na Rondzie Czterdziestolatka jeden z uczestników ruchu odcinek 350m pokonywał w 30 minut. Jednocześnie za tą sytuację obwinił kierowców. Nie mamy jak tego sprawdzić czy dziennikarz kłamie, czy nie, ale my tę sytuację przecież przewidzieliśmy.

Dla przypomnienia ZDM (Zarząd Dewastacji Miasta) w 2020 roku postanowił przebudować rondo 40 latka, likwidując część pasów ruchu. I wydawałoby się, że wszystko będzie działało świetnie, bo roboty wykonano w czasie pandemii gdy ruch pojazdów był znacznie mniejszy. Co prawda ilość pojazdów poruszających się po mieście jeszcze nie wróciła do tej sprzed pandemii, ale już dziś widzimy problemy dotyczące korkowania się ulic w mieście.  Towarzysz Osowski ze Stołecznej naśmiewał się z tych, którzy pisali że skutki tej przebudowy będą tragiczne. Wyśmiewał między innymi nasz Portal.

Warto też zwrócić uwagę, że dziennikarz tvn-u stoi na tym jednym pasie który został.

Korkowania, które albo jest zrobione z premedytacją przez zarządzających albo z niewiedzy. Ale zarówno powód pierwszy jak i drugi,  natychmiast eliminuje zarządców z dalszego zarządzania ruchem. Dlatego musi to wyraźnie wybrzmieć, że dziennikarz TVN-u wprowadza kłamliwą narrację. Najwyraźniej nie ma pojęcia o czym pisze, albo realizuje politykę atakowania kierowców. To ten sam Artur Węgrzynowicz , który na manifie warszawskiego aktywu na Puławskiej widział setkę działaczy. Wszystko jasne!

Panie Węgrzynowicz, warto zaznajomić się z takimi pojęciami jak; pojemność skrzyżowania, pas ruchu, natężenie ruchu, cykl świateł, itd. Może gdyby piszący znał te definicje i wiedział jak je się stosuje, zrozumiałby że za wszystko odpowiada ZDM pod przywództwem człowieka od rowerów.

Oczywiście korki w mieście będą jeszcze większe, ale nie z powodu ilości pojazdów ale z powodu ograniczenia przepustowości ulic. 

Komentarz

Obecne działania Władz miasta skierowane są przeciw mieszkańcom i realizowane są z pogardą wobec mieszkańców. Tworzenie stref SPPN, dodatkowe opodatkowywanie mieszkańców podatkiem za parkowanie (choć większość tych mieszkańców już płaci w tym mieście podatki również te w paliwie, które przeznaczane są na rozbudowę infrastruktury), zwężanie ulic – nie wynikają z potrzeb czy analiz (których i tak się nie robi) ale z powodów ideologicznych. Traktowanie mieszkańców jak idiotów szczególnie przez pracowników ZDM. W końcu nie ma czemu się dziwić kiedy główny lider rowerowy, a jednocześnie dyrektor ZDM niejaki Puchalski mówi do mieszkańców w wywiadzie – NIECH PŁACĄ.

 

 

Niestety. Lokalne duże media również już dawno odwróciły się od mieszkańców, i ich jawnie oszukują.

Tu o kłamstwie TVNu

 

[JUŻ DZIŚ] Pierwszy warszawski protest przeciwko ZDM!!

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły