Tak jesteśmy właśnie okradani! ZDM rozdało „aktywistom” cargo rowery bez rejestracji i homologacji bezpieczeństwa!

Od lat piszemy, że mieszkańcy Warszawy są regularnie okradani przez ratusz, a jednym z mechanizmów tego okradania, jest bandycka polityka tzw. Zarządu Dróg Miejskich.  ZDM pochwalił się na swoich stronach, że zakupił ponoć dla mieszkańców Warszawy rowery cargo. Spytaliśmy Zarząd Dróg Miejskich czy  zaryzykował zakup rowerów cargo z odpowiednimi homologacjami? Czy rowery cargo kupiono przez ZDM posiadają wszelkie potrzebne testy?

Odpowiedź

W związku z zakupem przez ZDM rowerów cargo do przewozu towarów i ludzi postanowiliśmy zadać kilka pytań tej instytucji związanych z bezpieczeństwem.

1. Homologację na rowery towarowo osobowe, które zostały zakupione przez Zarząd Dróg Miejskich i rozdysponowane pomiędzy użytkowników zewnętrznych.

2. Homologację na pasy bezpieczeństwa w tychże rowerach miejskich.

3. Numer postępowania przetargowego na podstawie którego zostały te rowery zakupione.

4. Dane techniczne tychże rowerów wraz z podaniem wymiarów geometrycznych.

W odpowiedzi uzyskaliśmy następujące informacje:

ZDM odpisało, że na rowery nie jest wymagana homologacja a rowery nie wymagają rejestracji. Również nie wymagają homologacji pasy bezpieczeństwa.

Jak już wcześniej pokazywaliśmy przewożenie osób,  a szczególnie dzieci takimi pojazdami jest bardzo niebezpieczne i niewskazane.  Rowery zakupiono w trybie zamówienia publicznego do którego nie stosuje się Prawa Zamówień Publicznego. Numer zamówienia TZM/39/2017.

Oczywiście otrzymaliśmy również dane techniczne tych pojazdów.

Komentarz

Nie spodziewaliśmy się innych odpowiedzi. Okazuje się, że ZDM zakupił rowery cargo z niewiadomego powodu i po prostu je rozdał. Oczywiście wystąpimy z pytaniami do ZDM o informację, jaki był cel zakupu z publicznych pieniędzy tego środka transportu, gdy z góry wiedziano, że ZDM nie ma możliwości wynajmowania tego typu pojazdów. 

Poprosimy również o przedstawienie umowy i Opisu Przedmiotu Zamówienia na to postępowanie. oprosimy o przedstawienie uzasadnienia konieczności zakupu takich rowerów, które to uzasadnienie powinno znajdować się w dokumentach przetargowej.

Dlaczego wybrano rowery cargo do przewozu osób nie sprawdzając ich bezpieczeństwa?

Poprosimy o dokumenty przetargowe dotyczące całego przetargu. Sprawdzimy ile firm zostało zaproszonych do przetargu. I oczywiście sprawdzimy kto był dostawcą tego sprzętu. O tym napiszemy po otrzymaniu odpowiedzi z ZDM.

Od tego się wszystko zaczęło

Czy rowery cargo kupione przez ZDM posiadają wszelkie potrzebne testy??

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *