„Mein Kampf” po raz kolejny w Teatrze Powszechnym??

W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości przez ulice w całym kraju (często pod patronatem polityków) przemaszerowały pochody propagujące ideologie faszystowskie, w polskich kościołach organizowane są msze, w których nacjonaliści wywieszają swoje symbole, a wiele organizacji pod pretekstem „promowania wartości patriotycznych” organizuje koncerty, w których propagowane są treści łamiące § 1. art. 256 KK” – tak pisał dwa lata temu miejski Teatr Powszechny, który już wtedy wystawiał porażające dzieło Mein Kampf.

Za warszawskie teatry odpowiedzialna jest Aldona Machnowska…

O Teatrze Powszechnym pisaliśmy na łamach Portalu Warszawskiego nie raz, i niestety trzeba przyznać, że jeśli ktoś minimalnie zna historię tej jednostki, i wizję założyciela tego teatru, to dobrze wie, że nie ma to nic wspólnego z dziełem Hubnera.

Dwa lata temu Teatr Powszechny w Warszawie wystawił „sztukę” pt. „Diabły”, gdzie m.in. półnaga aktorka z Ukrainy za pomocą 2 włączonych wibratorów szydziła z ludobójstwa na Wołyniu krzycząc do mężczyzn, że zrobi im rzeź wołyńską. Ta sama aktorka później całuje się z inną półnagą aktorką z wymalowaną Polską Walczącą na nagich piersiach.

Warto przypomnieć, że to  Machnowska odpowiedzialna jest za stołeczne teatry…

O „Sztuce”

Spektakl odważnie stawia pytania nie tyle o to, czym był hitleryzm i jego źródła, ile o to, jak głęboko idee nazistowskie tkwią w społecznej świadomości. Zdarzenie, które wpisuje się w logiczny ciąg „teatru po »Klątwie«” – czytamy na stronie Teatru.

Przyglądając się „Mein Kampf“, staramy się zbadać, do jakiego stopnia aktualne są dziś postulaty i idee zapisane przed ponad dziewięćdziesięciu laty. Analizując język i narrację Hitlera, zadajemy sobie pytanie o język współczesności i mowę nienawiści. Pytamy, ile musiało paść słów, zanim doszło do Holokaustu oraz ile jeszcze musi ich paść, żeby historia się powtórzyła.

 

 

 

Nie trzeba zgadywać, że teatr prowadzi cały czas antypolską narrację, za którą płacą wszyscy warszawiacy.

Machnowska, promowanie hitleryzmu jest legalne? Machnowska, jak długo będziemy znosić promocję tego łajna??

Tu więcej o tym „teatrze”

Warszawski Teatr Powszechny wystawi „Mein Kampf”. Na celowniku marsz 11 listopada

 

https://portalwarszawski.com.pl/2019/12/25/teatr-powszechny-znow-szokuje/?fbclid=IwAR0Gk_tM633axGPrZ_VtxS6o0FvM0wV-_RiocPAkVX7NQraLKT4nPvdovzU

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły