26 mln na bieda drogi lokalne w rejonie PKiN??

Wybudowane zostaną nowe drogi lokalne w rejonie Pałacu Kultury i Nauki! Znajdą się one pomiędzy ul. Marszałkowską a ul. Emilii Plater i posłużą do obsługi powstającego Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz planowanego Teatru Rozmaitości – informuje Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta.

Po co?

Drogi o łącznej długości ponad 300 m oznaczone są w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako 5 i 8 KDL i będą połączone rondem. Jezdnia wykonana z kostki granitowej zapewni po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

Wybudowane zostanie też oświetlenie, chodniki z płyt granitowych, zatoka postojowa i przejście dla pieszych. Pojawią się nowe drzewa. Będzie to 15 głogów posadzonych w rejonie łuku okalającego północny obelisk przy Pałacu Kultury i Nauki.

Kiedy?

Prace budowlane za kwotę 26,5 mln zł wykona firma Skanska. Drogi będą gotowe na otwarcie Muzeum Sztuki Nowoczesnej, co ma nastąpić w 2023 r.

Nasz komentarz

Niby za 300m ulicy 26 mln zł to niewiele w centrum miasta bo to to zaledwie 86,3 tysięcy złotych za jeden metr. Zapewne na tę drogę złożą się podatnicy ze strefy płatnego parkowania, którzy zapłacą dodatkowy podatek w kwocie 600zł/osobę. Wystarczy jak będzie ich 44 166. Miasto przy okazji informuje, że w mieście jest 1 930 tys. pojazdów. Idąc tym tropem można powiedzieć, że Warszawiacy mogliby opłacić ze specjalnego 600 zł podatku, którym są obłożeni 13 109m takiej ulicy.

Oczywiście nie do końca to jest prawdą. Otóż, urzędnicy korzystający z samochodów służbowych nie dość, że nie składają się na budowę takich dróg, to jeszcze my musimy płacić za  eksploatację ich samochodów, kiedy oni wykorzystują je zarówno do celów służbowych jak i prywatnych.

Wracając do tej 300m nowopowstałej inwestycji. Miasto mówiło, że będą inwestycje drogowe a okazuje się, że będą budowali marne 300m drogi z kostki. Takie mają priorytety.

za; SZRM

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *