Uniwersytet Warszawski produkuje fejki na temat Marszu Niepodległości???

Przed chwilą rozmawiałem ze studentem z Uzbekistanu, który studiuje od miesiąca na Uniwersytecie Warszawskim. Okazało się, że pracuje jako kierowca w jednej z modnych korporacji. Zapytał się o to, czy 11.11 będzie coś się działo w Centrum – alarmuje młody konserwatywny publicysta, Konrad Smuniewski.

Wy, którzy tak mówicie, jesteście zakałą tego narodu

Powiedział mi, że jego profesorowie z UW powiedzieli, żeby nie wychodził z domu, ponieważ idzie Marsz Niepodległości i może stać się jemu krzywda. Opowiadali mu niestworzone historie, że rok temu była zadyma z policją i że jako obcokrajowiec pewnie miałby kłopoty ze strony uczestników.

To jest krecia robota. Kto za granicą potem powtarza o nas bzdury? Między innymi studenci, którzy się nasłuchali od polskojęzycznych profesorów. Dlaczego mieliby nie wierzyć, skoro sami Polacy tak mówią?Wy, którzy tak mówicie, jesteście zakałą tego narodu. Wyjedźcie z Polski, skoro tak bardzo przeszkadza wam tu życie, Polacy i nasza niepodległość.

Konrad Smuniewski to student Uniwersytetu Warszawskiego i działacz Ruchu Narodowego, na którego nałożono karę dyscyplinarną. Powodem, jak sam twierdzi, było nieprzestrzeganie zasad poprawności politycznej poza uniwersytetem. Wywołało to falę oburzenia komentujących z prawej strony politycznej. 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły