Czy Ratusz przeprowadzi kontrole inwestycji wykonanej przez ZDM?

Tak jak zapowiedzieliśmy, ruszamy z szerokimi kontrolami Zarządu Dróg Miejskich, a dokładnie, które przynoszą miastu gigantyczne straty, a te później odbijają się czkawką w postaci stref płatnego parkowania.

Ulica Potocka

Parę dni temu wysłaliśmy do Prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego następujące pismo;

W związku z remontem ul. Potockiej przez Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie oraz budową na tej ulicy pasów wibroakustycznych przez Pana Łukasza Puchalskiego dyrektora Zarządu Dróg Miejskich oraz Pana Artura Rejznera byłego z-cę ds. Utrzymania, które to pasy należało następnie rozebrać i przebudować na czym miasto st. Warszawy mogło stracić dziesiątki tys. zł. wnioskujemy o przeprowadzenie kontroli miasta w tej sprawie.

Jednocześnie chcielibyśmy zauważyć, że budowa pasów wibroakustycznych nie była w żaden sposób konsultowana z mieszkańcami a ich budowa jest niezgodna z obowiązującymi przepisami prawa. Źle przygotowana inwestycja niezgodna z obowiązującymi przepisami  wymagają poniesienia kosztów przez co obciążą i tak skromny Budżet Miasta!

Próby tłumaczenia się przez Zarząd Dróg Miejskich, że wykonywali te prace w dobrej wierze nie tłumaczą naruszenia przepisów prawa przez urzędników.

Czekamy na protokoły pokontrolne i wykazanie jakie straty poniosło miasto w wyniku nieprzemyślanych działań ZDM.

To początek

Nasze dwa spacery po fuszerkach Zarządu Dróg Miejskich (Służewiec, i Targówek) było jedynie preludium naszych działań. Ilość nielegalnych projektów zrealizowanych przez ZDM, na terenie całej Warszawy nie może być dłużej akceptowana. To, że stosują radzieckie metody w wydawaniu kasy i traktowaniu ludzi, nie upoważnia ich do bezkarności. Nie ma na to naszej zgody!

zdj. googlempas

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły