Święte słowa – „Faszyzm to dziś najgroźniejsze słowo na świecie”

To zjawisko jest chorobliwe. Każdy każdego oskarża o bolszewizm albo faszyzm. To zgodne z doktryną Stalina, aby każdego wroga ludu walić pałką faszyzmu, które dziś jest najgroźniejszym słowem na świecie.

Prześladuje miliardy umysłów

Dziennikarka zapytała Eric Zemmour , czy dobrze się czuje z tym, że „dzieli Francuzów”. Na to francuski publicystą odpowiedział:

„Proszę pani, czy myśli pani, że generał de Gaulle nie dzielił ludzi? Dzielił tak bardzo, że niektórzy chcieli go zabić i robili zamachy na jego życie. Problemem nie są podziały jako takie. Celem prezydenta nie jest a priori jednoczyć. Nigdy nie będzie miał 100% poparcia. Ten zwrot „jednoczyć ludzi”, to mit, za którym ukrywa się tchórzostwo polityków i fakt, że ustępują silniejszym i brutalniejszym. Moim celem nie jest zjednoczenie 100% populacji. Moim celem jest postawić Francuzów przed realnym, cywilizacyjnym wyborem. Macie wybór – albo pozostaniecie Francją, cywilizacją francuską, albo za 20 lat będziecie Libanem na wielką skalę. „Ja mówię im uczciwie, jaki wybór mają i co się wydarzy. Inni chowają się za słowem „jednoczenie”, które nic nie znaczy. Mitterrand w 1981 nie jednoczył. Miał połowę kraju (48,2%) przeciwko sobie. Na tym polega demokracja Mówienie o 'jednoczeniu’ Francuzów bez przerwy od końca Mitterranda, początku prezydentury Chiraca służy do ukrywania egzystencjalnego pytania – czy Francja pozostanie Francją, krajem cywilizacji chrześcijańskiej i grecko-rzymskiej„.

Faszyzm’ to dziś najgroźniejsze słowo na świecie. Prześladuje miliardy umysłów. Jego pojawienie się niszczy wszelkie życie polityczne. Najwyższa pora zakończyć tę kolonizację intelektualną ludzkości, której chciał chory umysł Stalina„. (30.10.21 r. – Nantes)

Tłumaczenie z francuskiego: Kacper Kita z Nowy Ład.

za; Konrad Smuniewski

zdj. wikipedia

Portal Warszawski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *