Olaboga! Diduszko-Zyglewskiej wadzi w szkołach postać Bł. kardynała Wyszyńskiego

Komuniści z Wiosny Biedronia wszczynają rwetes, bo w szkołach stołecznych zamiast Lenina, Stalina czy Kołakowskiego, promuje się postać Błogosławionego kardynała Wyszyńskiego. Wtóruje im komunistyczna Gazeta Wyborcza.

Olaboga

Stołeczna „Gazeta Wyborcza” informuje o kolejnych interwencjach naszej warszawskiej radnej Agaty Diduszko-Zyglewskiej w sprawie kościelnego zawłaszczania szkół – alarmuje zbulwersowana Wiosna.

Jedna z podstawówek właściwie zmieniła swoją stronę internetową w słup ogłoszeniowy pobliskiej parafii. Rodzice i ucnziowie jako główne info czytali wieści o mszy, beatyfikacji kardynała Wyszyńskiego i zbiórce w archidiecezji❗ W innej szkole ksiądz-katecheta postanowił zlecić namalowanie na ścianie ogromnego krucyfiksu i zrobił to bo szkoła uznała, że może. Ciekawe czy instruktor równie nieobowiązkowych zajęć karate też mógłby sobie namalować coś na szkolnej ścianie – jak myślicie?

Rodzice mają dość i co roku w okolicach września dostaję coraz więcej próśb o interwencje w sprawach różnego rodzaju nieprawidłowości związanych z obecnością kościoła katolickiego w szkołach. Denerwuje ich zawłaszczanie przestrzeni, która powinna być neutralna religijnie, a także drenowanie budżetu oświaty na pensje katechetów i darmowe udostępnianie sal lekcyjnych kościołowi, bo jednocześnie brakuje w szkołach miejsca na zajęcia wyrównawcze czy dodatkowy angielski! – komentuje radna Agata Diduszko-Zyglewska. Na szczęście, często dyrektorzy reagują pozytywnie na zgłaszane uwagi i rozumieją, ze szkoła nie jest miejscem kultu. (Wiosna Biedronia).

Ach, ta czerwona wolność słowa. Tęczowe piątki cudowne, rozkoszne, trochę Ducha to zamach po wolność człowieka. Strasznie nas bolszewizm mentalnie  duchowo zubożył.

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły