Jak skorzystać z parkomatu przy Broniewskiego 19 – czyli o ignorantach z ZDM-u

Zarząd Dróg Miejskich to jeden wielki surrealizm. Odkąd pięć lat temu Puchalski objął stanowisko dyrektora, Warszawa zamienia się w pobojowisko. To skutek jego obsesyjnej polityki, która ma na celu uspokojenie ruchu, i dać przywileje paru procentom krzykaczy. Jako, że pozbył się dobrych inżynierów, na ich miejsce zatrudnia dziwne postacie, które nie mają bladego pojęcia o infrastrukturze.

Geniusze z ZDM-u

Parkomat został ustawiony frontem do parkingu, lecz żeby móc z niego skorzystać trzeba stać na miejscu postojowym. Czyli w przypadku, kiedy ktoś tu zaparkuje trzeba będzie usiąść na cudzej masce…! Tak ZDM wdraża SPPN na nieucywilizowanym terenie wzdłuż drogi serwisowej! Co ciekawe, że rok temu podczas konsultacji społecznych parkomat miał stać między dwoma placykami od strony drogi serwisowej (równo z garbem). Nie wiadomo czy to błąd wykonawcy, który nie potrafił odczytać projektu, czy jakieś cudze inwencje twórcze. Na aktualnym projekcie planu organizacji ruchu nie ma naniesionych miejsc usytuowania parkometrów – informuje profil Stowarzyszenie Zatrasie.

 

 

 

Swoją drogą bardzo ciekawe jest jak z parkingu ma skorzystać osoba niepełnosprawna, gdzie wyznaczono tam jedno takie miejsce? Do głównego chodnika wzdłuż osiedla nie ma dojścia, z parkomatu osoba poruszająca się na wózku nie ma szans skorzystać. Jeździć po drodze serwisowej pod górkę? A wcześniej pokonać krzywe trylinki pod Broniewskiego 21 jadąc od apteki, sklepu rehablilitacyjnego czy od jednej z dwóch prywatnych przychodni?

To szereg absurdów, które są skutkiem braku kompleksowego myślenia, że potrzebna jest budowa miejsc postojowych, remont trylinki pod 21, czy doposażenie terenu w dodatkowe chodniki. Dumą ZDM zapewne może być wdrożenie SPPN dla 12 samochodów na parkingach z początku lat 80., gdzie tuż obok parkuje setka aut w błocie od lat 70.!!! (Stowarzyszenie Zatrasie)

 

 

 

 

 

Geniusze z ZDM- u cd.

 

 

Dyskryminowanie kierowców to idea nadrzędna

Nową bronią „aktywu” jest tworzenie wrażenia, że kierowcy mają jakieś przywileje, a tymczasem Prawda jak zwykle jest inna. Żoliborski profil Plac Wilsona, lokalny aktywistyczny nowotwór, bardzo czynnie wspiera od lat ZDM i „aktyw” w terroryzowaniu mieszkańców nowymi ograniczeniami i sppn.

Przybędzie dużo ulic jednokierunkowych*, np. cały Żoliborz Urzędniczy i Dziennikarski będzie jechał w jednym kierunku, warto więc wcześniej zaplanować sobie nową drogę do domu, jeśli ktoś mieszka przy ulicy oznaczonej na obrazku czerwoną strzałką (to nowe ulice jednokierunkowe) – czytamy na stronie „aktywistycznego” Pl. Wilsona. Najlepsze jednak przed nami.

 

 

 

*nie dotyczy rowerów – w projekcie na nowych ulicach jednokierunkowych ruch rowerowy dopuszczony jest standardowo w obu kierunkach. Pozdrawiamy w tym miejscu Wydział Infrastruktury Urzędu Dzielnicy, któremu takie rozwiązanie jeszcze parę lat temu nie mieściło się w głowie.

Nie dotyczy rowerów – dociera???

Oczywiście wspiera ich ochocki „aktyw” odpowiedzialny za dojenie mieszkańców Ochoty i bunt przeciwko ZDM-owi, któremu wciąż mało. Autor Placu Wilsona ma mieszkańców za idiotów wciska kit o rzekomych badaniach. Wiadomo, że „badania” są spreparowane i zawsze robione wśród swoich.

 

 

 

Wnioski

Ratusz, Zarząd Dróg Miejskich zmuszają mieszkańców do jazdy rowerem pomimo, że mieszkańcom z takim rozwiązaniem wcale nie jest po drodze. Brak analizy potrzeb mieszkańców a jedynie narzucanie im woli urzędniczej ze stwierdzeniem – „Jestem urzędnikiem i wiem lepiej a co mnie obchodzą mieszkańcy, mieszkańcy mają się podporządkować, muszą znać miejsce w szeregu, a najlepiej niech nie pyskują i siedzą cicho”.

Ale cicho już nie będzie. Jutro wyślemy pytania do Zarządowi Dróg Miejskich o ilość zarejestrowanych samochodów i ilość przygotowanych miejsc parkingowych na Żoliborzu i Ochocie i jak jest dobrana ilość miejsc postojowych do ilości mieszkańców w danym rejonie. Jako urzędnik Puchalski, będzie musiał odpowiedzieć na te pytania.

To początek kontroli społecznych.

Portal Warszawskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *