Plac zabaw w klimacie Tima Burtona na Bielanach?

Tim Burton urodzony 25 sierpnia w 1958 jest jednym z największych ekscentryków w Hollywood. Swoje marzenia, fantazje, lęki przenosi na ekran, tworzy magiczny świat hipnotyzujący i uwodzący widza. Jego filmy są niepowtarzalne, i wszystkie mają bajkową narrację. To zainspirowało pewną pracownię do stworzenia niezwykłego placu zabaw dla dzieci.

Plac zabaw będzie częścią wielopokoleniowej strefy rekreacji przy ul. Frygijskiej na osiedlu Wrzeciono

Projekt wielopokoleniowej strefy rekreacyjnej zakłada wytyczenie miejsca dla seniorów w postaci drewnianego tarasu z ławkami, stołami do gry, urządzeniami do ćwiczeń, biblioteczką plenerową – całość osłonięta od placu zabaw szerokim pasem zieleni oraz trejażami porośniętymi bluszczem.

Na placu pojawi się również niewielka strefa edukacyjna z tablicami, na których znajdziemy rys historyczny oraz archiwalne fotografie osiedla Wrzeciono.

 

LS-Project

Architekci z LS-Project przy planowaniu inspirowali się twórczością Tima Burtona. Bazując na drewnianych materiałach zaprojektowano bajkowe urządzenia zabawowe osadzone na nawierzchni bezpiecznej wykonanej jako biało-czarna szachownica. Dzieci będą miały do dyspozycji alejki wykonane z drewnianej nawierzchni.

 

Inwestycja będzie gotowa w przyszłym roku.

za; Grzegorz Pietruczuk, burmistrz Bielan

Portal Warszawski

 

 

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły