Betonowanie Białołęki trwa w najlepsze??

Drodzy sąsiedzi, niestety w naszej dzielnicy „patodeweloperki” ciąg dalszy ? w spokojnej części Nowodworów, przy ulicy Marcina z Wrocimowic róg Zbytki, wśród niskiej zabudowy (max 4 kondygnacje), domków jednorodzinnych, na przeciwko szeregowców developer Home Invest planuje inwestycję na 8 kondygnacji…- czytamy na stronie Białołęka – Platforma Sąsiedzka. Tak brzmiał początek naszego artykułu napisanego w maju tego roku.

5 budynków wielorodzinnych

Dzisiaj grodzenie terenu, działki u zbiegu ulicy Kartograficznej i Geometrycznej, rozpoczął BUDOMATEX. Deczyję o PnB nr 251/BIA/2020 wydało Biuro Anarchii i Patologii Przestrzennej (BAIPP), czyli jednostka specjalizująca się w olewaniu zapisów miejscowych planów. Na działce nr 3/84 inwestor zamierza postawić 5 budynków wielorodzinnych z ok. 295 mieszkaniami i taką samą ilością miejsca parkingowych – informuje portal Parkprzyszkole.

 

 

Inwestycja powstaje na terenie, na którym zgodnie z planem miejscowym powinny przeważać usługi, a mieszkaniówka dopuszczalna jest jedynie jako uzupełnienie funkcji podstawowej. We wrześniu 2018 roku włodarze Białołęki zawarli z inwestorem umowę o współudziale finansowym Budomatexu w poprawie układu komunikacyjnego w rejonie planowanego osiedla. Umowa opiewa na kwotę 700 tys. zł. tuż obok, pomiędzy Geodezyjną a Trasą S8 swoje osiedle na 511 mieszkańc stawia PHN.

 

Kolejne betony

Kolejne mieszkania, kolejne betony przybywają w okolicy.Tymczasem…… znajdująca się po sąsiedzku największa podstawówka w kraju przed wprowadzeniem nauki na 3 zmiany musiała ratować się najmem powierzchni w komercyjnym budynku…mieszkańcy nie mają żadnej ogólnodostępnej przestrzeni miejskiej do odpoczynku czy rekreacji.

Ponad 4-letnie starania o pozyskanie działki KOWR przy Kartograficznej na razie nie przynoszą efektów.

 

Tu więcej

 

Kolejny przykład patodeveloperki na Białołęce!??

za; Parkprzyszkole

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły