Mieszkańcy Bródna mają dość! Mają dość prezesa prezesa SM Bródno

SM Bródno to mała warszawska postkomunistyczna Sycylia, a temat jest na tyle niewygodny, że żadne medium warszawskie żyjące z kasy ratusza i deweloperów, nie ośmieli się nigdy krytycznie o tym pisać. Mieszkańcy Bródna są de facto odcięci od wsparcia ratusza, i biorą los spółdzielni we własne ręce.

O co chodzi?

Wszystko wskazuje na to, że były burmistrz Dzielnicy Targówek, a obecny prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno, Pan Sławomir Antonik dąży do scentralizowania spółdzielni i podporządkowania jej struktur, w znacznym stopniu prezesowi spółdzielni, czyli sobie. Już 8 grudnia br. ma odbyć się głosowanie nad uchwałami, które zmienią oblicze spółdzielni. Według Antonika będzie to swego rodzaju Zebranie Walne Członków Spółdzielni, jednak formalnie nie do końca będzie to Walne Zebranie. 

Uchwały zmieniające statut, nad którymi mają głosować mieszkańcy przygotowali ludzie Antonika, a samo głosowanie ma się odbywać w środku tygodnia w godzinach 11-19.

Treść uchwał nie jest jeszcze w pełni znana mieszkańcom, ale już wiadomo, że jest to dokument zawierający przeszło 100 stron. Wszystko, czego dopuszcza się obecnie Sławomir Antonik- lawirując na granicy prawa i zdrowego rozsądku – nie podoba się mieszkańcom, którzy są przecież pracodawcami Pana Antonika, Zarządu Spółdzielni i innych.

Dziś w sobotę, 22.10.21 r. o godzinie 14.00 pod siedzibą spółdzielni przy ul. Krasnobrodzkiej 11, mieszkańcy zrzeszający się w stowarzyszeniu „RAZEM dla Targówka” postanowili zorganizować spotkanie informacyjne dla swoich sąsiadów, na którym podzielą się swoją najlepsza wiedzą na temat tego jakie zmiany mogą nastąpić w SM Bródno, po rewolucji jaką szykuje Sławomir Antonik.

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły