Kolejna kompromitacja! Nie będzie delegalizacji Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, a 11 listopada Marsz odbędzie się jak co roku

Zgłaszająca sprawa do prokuratury Koalicja Obywatelska argumentowała, że podczas Marszów Niepodległości dochodzi do propagowania przez uczestników totalitaryzmu i nawoływania do nienawiści. Autorzy wniosku przekonywali też, że dochodzi do rażących naruszeń prawa przez kierownictwo Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. W tej sprawie złożyli wnioski od prokuratury.

Decyzja Prokuratury

O delegalizację stowarzyszeń Marsz Niepodległości oraz Straż Narodowa zwrócił się także w ubiegły poniedziałek lider Nowoczesnej Adam Szłapka. Prokuratura uznała jednak, że nie ma podstaw prawnych do delegalizacji tych wydarzeń. Mało tego, prywatna osoba chciała ubiec narodowców i zawłaszczyć ich trasę corocznego Marszu. U wojewody trzy tygodnie temu został złożony wniosek o przedłużenie zgromadzenia cyklicznego. Zgromadzenie cykliczne będzie zaczynało się – jak co roku – na rondzie Dmowskiego i będzie się kończyło na błoniach Stadionu Narodowego – mówił dla Radia Maryi, Robert Bąkiewicz.

Nie mogła zapaść inna decyzja prokuratury. Nie ma żadnych podstaw obiektywnych do tego, żeby jakiekolwiek organizacje delegalizować, z którymi chociażby ja jestem związany, czyli Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, Straż Narodowa czy Roty Niepodległości. To jest po prostu zwyczajna hucpa polityczna. Politycy lewicowo-liberalni chcą zbijać na tym pewien potencjał, plusy polityczne, prześcigali się zresztą w składaniu tych różnych wniosków. Decyzja jest taka, jaka powinna być – konkluduje Bąkiewicz.

Kolejna kompromitacja lewicy! I tak będzie dopóki nie pozbędą się nienawiści!

za; PAP, Radio Maryja

Portal Warszawski

zdj. tvp info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *