Ochota nie poddaje się – ZDM tym razem potwierdziło, że spotka się z mieszkańcami

 Dwa dni temu Zarząd Dróg Miejskich Warszawa opublikował grafikę dotyczącą terenów obowiązywania poszczególnych abonamentów, z której wynika ze na ww. miejscach parkingowych będziemy mogli parkować na podstawie identyfikatora B35 – okazuje się, że presja społeczna ma sens.

Identyfikator taki będzie darmowy i będzie przysługiwał Mieszkańcom którzy będą mogli uzyskać abonament rejonowy ( 30 zł rok )

Na Rakowcu Południowym mieszkańcy  obronili 62 miejsca parkingowe przed przymusem płacenia za nie 600 zł rocznie w miejsce 30 zł/rok. Wcześniej dochodziły do mnie sygnały ze protesty, sprzeciwy, wiele głosów przeciwnych takim rozwiązaniom zmuszają urzędników do pewnych refleksji i jak widać ostatecznie zmusiłypisze na swoim profilu Cezary Król, jeden z najbardziej aktywnych radnych, który autentycznie broni interesów ludzi, a nie bezdusznego ZDM i ratusza.

A wystarczyło jedynie trzymać się ustaleń jakie wypracowano z Mieszkańcami w czasie konsultacji społecznych w sprawie SPPN i nie byłoby takiej awantury. Tak czy inaczej w końcu wyszło na stronę Mieszkańców nie urzędnikówkomentuje dalej Król.

ZDM potwierdziło, że spotka się z mieszkańcami Ochoty

Już za tydzień o godzinie 18 w szkole im. E. Dembowskiego odbędzie się w TRYBIE STACJONARNYM sesja Rady Dzielnicy Ochota poświęcona wprowadzeniu płatnego parkowania.

 

Już w poniedziałek zostało wysłane stosowne zaproszenie do urzędników ZDM, i mam nadzieję że tym razem nie zlekceważą Oni Mieszkańców oraz Radnych i oddelegują merytorycznego pracownika który odpowie na wszystkie pytania. Każdy Mieszkaniec może oczywiście przyjść. zaprasza Cezary Król.

To nie wszystko

Dostałem zgodę swojej spółdzielni żeby w budynkach administracji Rakowiec były wyłożone listy naszych petycji przeciwko ZDM,  a dodatkowo na każdej klatce schodowej będzie informacja, że petycja jest już dostępna – dodaje Król.

 

Portal Warszawski

 

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły