Kiedy budynek „Sinfonia Varsovia” zostanie oddany mieszkańcom?

Patronami działu Kultura są:

reklama

Wraz z początkiem kwietnia 2021 roku odebrano ostatnią część dokumentacji projektowej, na którą składają się w szczególności projekty wykonawcze i specyfikacje techniczne adaptacji pięciu zabytkowych budynków dawnego Instytutu Weterynaryjnego, projekty nowego budynku z salą koncertową, ramy oraz ogrodu na 2.6 h terenie użytkowanym przez Sinfonię Varsovię. Prace nad zakończonym etapem trwały od 22 października 2015 r., dnia podpisania umowy dotyczącej prac projektowych pomiędzy Atelier Thomas Pucher a Sinfonią Varsovią.

Kiedy

Już wkrótce, dawne, zabytkowe budynki Instytutu Weterynarii SGGW, w których obecnie mieści się siedziba orkiestry Sinfonia Varsovia czeka wielka zmiana. Jeśli prace rozpoczną się zgodnie z harmonogramem, na początku 2022 roku w trzech z pięciu istniejących budynków wystartują prace adaptacyjno – budowlane związane z realizacją nowego centrum muzyki. Pierwszy etap prac budowlanych ma się zakończyć na początku 2024 roku; a całość ma być gotowa w 2026 roku – podaje portal Kamionekwczoraj i dziś

 

Inwestycja

Celem projektu jest stworzenie nowego centrum kulturalnego miasta – skupionego wokół Sinfonii Varsovii. W zamierzeniu centrum będzie nie tylko atrakcyjnym miejscem dla prezentacji muzyki poważnej i innych gatunków sztuki, lecz również miejscem spędzania czasu wolnego. Do podstawowych założeń projektu należy renowacja i adaptacja na nowe funkcje 5 zabytkowych budynków dawnego instytutu Weterynarii, budowę największej w Polsce sali koncertowej na 1850 miejsc (będącej twórczą integracją układu shoe box i vinneyard) oraz stworzenie przestrzeni ogrodowej i jej połączenie z przylegającym do centrum parkiem. Integralną częścią projektu będzie spektakularna, „zawieszona” ponad 3 m nad ziemią, ażurowa rama, z ukrytymi w jej wnętrzu schodami prowadzącymi na taras spacerowy na jej szczycie.

za; sinfonia varsovia

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły