Czy pod pozorem remontu rowów, ZDM szykuje się do zwężenia ul. Puławskiej??

Często gdy chcemy zmienić coś w naszym mieście dowiadujemy się, że nie ma finansowania bo brakuje pieniędzy na tę czy inną inwestycję. Okazuje się jednak, że są wyjątki.

Zalewa Puławską

Taką sytuację mamy na ul. Puławskiej gdzie woda z niedrożnych rowów zalewa ulicę Puławską. Ze strony Haloursynów dowiadujemy się, że Zarządca ZDM (przez mieszkańców zwany Zarząd Dewastacji Miasta) nie ma pieniędzy na przeprowadzenie prac. Chodzi o bagatela 12,5 km rowów odwadniających. Dowiadujemy się, że „drogowcy” w tym przypadku „aktywiści” w przyszłym roku chcą wybrać projektanta w celu wykonania projektu.

My się pytamy, czy gdy wybudowano te rowy, czy one spełniały swoją funkcję? Tak, spełniały. To co się stało, że nagle potrzebna jest ich przebudowa za 10 mln zł? Odpowiedź jest prosta, Zarząd Dróg Miejskich ich nie konserwował.

Jednocześnie wydawane są pieniądze na budowę coraz to nowych odcinków ścieżek rowerowych a nawet mostów przeznaczonych dla 2% mieszkańców miasta, którzy składają się płacąc podatki.

Jak już prowadzone są inwestycje to często z naruszeniem przepisów prawa lub jak na załączonym obrazku.

 

Obawiamy się również, że za hasłem przebudowa rowów odwadniających na ulicy Puławskie, będzie prowadzona większa ingerencja w samą ulicę, która będzie polegała na jej zwężaniu.  I w tym przypadku raczej się nie mylimy

No cóż Ursynowianie cieście się szerokimi ulicami, bo tak szybko odchodzą.

Portal Warszawski

zdj. główne; Halo Ursynów

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły