[TYLKO U NAS] Podpowiadamy jak uniknąć kary i nie płacić Straży Miejskiej za złe parkowanie!

Jak sprawić aby Straż Miejska nie wystawiła mandatu za nieprawidłowe parkowanie auta na trawniku? Jak się okazuje jest bardzo prosty sposób. Wystarczy przypiąć auto do znaku. To nie żart!

O co w tym chodzi?

Otóż zapewne pamiętacie jak opublikowaliśmy post w sprawie nielegalnego parkowania roweru na trawniku i przypiętego do znaku drogowego. Straż Miejska miasta st. Warszawy poinformowała, że rower został zaparkowany prawidłowo.

Postanowiliśmy zgłębić temat i poprosiliśmy podstawę prawną i inne informacje dotyczące zgłoszenia. Odpowiedź była warta czekania, gdyż dowiedzieliśmy się z niej, że  rower nie niszczył, nie zasłaniał oraz nie czynił niewidocznym znaku informacyjnego do którego był przypięty w myśl art. 85 Kodeksu Wykroczeń (KW).

Jednak każdy zmotoryzowany zostałby ukarany z art. 144  (§  1. ).

 

 

Kto na terenach przeznaczonych do użytku publicznego niszczy lub uszkadza  roślinność lub też dopuszcza do niszczenia roślinności przez zwierzęta znajdujące się od jego nadzorem albo na terenach przeznaczonych do użytku publicznego depcze trawnik lub zieleniec w miejscach innych niż wyznaczone dla celów rekreacji przez właściwego zarządcę terenu, podlega karze grzywny do 1000 złotych albo karze nagany tak mówi prawo!

 

 

 

Ale jak się okazuje wystarczy przypiąć rower, samochód na trawniku do znaku i go nie niszczyć i zapewnić jego widoczność, wtedy spokojnie można parkować!

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły