Już 17 października (niedziela) w Warszawie, i innych miastach w Polsce ruszą procesje różańcowe.

Od Białegostoku do Wałbrzycha, od Gdańska do Bielska-Białej – w całej Polsce w najbliższą niedzielę organizowana jest „Procesja Różańcowa za Polskę”, podczas której wierni będą m.in. pokutować i wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej za grzechy popełniane w polskich rodzinach i w całym społeczeństwie. Wiele z tych procesji odbywać się będzie z błogosławieństwem hierarchów Kościoła. W Krakowie wydarzenie rozpocznie Msza Święta w Bazylice Bożego Ciała.

Kiedy?

Polacy! Macie Boga w sercach?… Macie krew w żyłach?… Macie dosyć niewoli i cierpienia?… Podnieście się! Do powstania! Musi to być ruch nie krwawy, lecz pobożny, olbrzymi, nie destruktywny, lecz namiętny, twórczy. Potrzebny jest najwyższy wysiłek! Trzeba napiąć wszystkie energie i najidealniejsze namiętności! Musimy urządzić ostatnie powstanie, powstanie przeciw sobie, przeciw naszym błędom, swym grzechom!” – tak pisał Sługa Boży Kardynał August Hlond, i tym wspomnieniem zaprasza na modlitwy różańcowe Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor.

Już 17 października w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i innych miastach w Polsce ruszą procesje różańcowe. Organizatorami są wspólnota Nieustającego Różańca i inicjatywa Męskiego Różańca. Wierni będą modlić się w intencji Synodu Biskupów oraz przebłagania za liczne zniewagi, jakich doświadcza Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie.


Organizatorami tego wyjątkowego na skalę ogólnopolską wydarzenia są wspólnota Nieustającego Różańca i inicjatywa Męskiego Różańca. W ideę zorganizowania procesji pokutnych włączyło się wiele innych organizacji i wspólnot skupiających członków Kościoła Powszechnego, takich jak: Krucjata Różańcowa za Ojczyznę, Wojownicy Maryi, Akcja Katolicka, Żołnierze Chrystusa, Straż Narodowa, Mężczyźni św. Józefa, Bractwo Przedmurza, Mężczyźnie św. Jan Pawła II, Koła Żywego Różańca, Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II.

 


Historia Procesji Różańcowych ma w Świętym Kościele Rzymskokatolickim długą historię. Począwszy od Bitwy pod Lepanto, przez Bitwę pod Chocimiem której 400 – setną rocznicę obchodziliśmy 9 października, przez procesje różańcowe i Eucharystyczne w roku 1920, kiedy Naród Polski i cała Polska były w śmiertelnym niebezpieczeństwie ze strony armii komunistycznej. Dzisiaj zagrożenia są jeszcze większe niż w roku 1920, szczególnie zagrożenia dotyczące naszej duchowości, kultury, wolności, pamięci historycznej, czy integralności małżeństw i rodzin. Dlatego jako odpowiedź na zagrożenia dzisiaj zapraszamy do udziału w procesjach różańcowych w intencji pokuty i wynagradzania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Matki Bożej – piszą organizatorzy.

Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej!

za; PCH24, PoloniaChristiana,

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *