[TYLKO U NAS] Dlaczego ten most nie powinien powstać? (cz. 3) KLUCZOWA!

Budowa kładki dla rowerzystów pomiędzy Wybrzeżem Szczecińskim i Wisłostradą będzie kosztować 120 mln zł. Do tej kwoty należy doliczyć kilka milionów za projekt co szacunkowo koszt kładki ma wynieść ok. 130 mln zł. Czyli i tak bardzo dużo. Wstępna cena wynosiła 90 milionów.

Dane

Przypomnijmy, że w 2016 roku ratusz m. st. Warszawy ogłosił konkurs na projekt kładki dla rowerów, chociaż nazwał konkurs „Most Dla Pieszych” nikt nie ma wątpliwości komu on ma służyć. Na okoliczność konkursu został ogłoszony „konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej mostu pieszo -rowerowego przez Wisłę”.

Warunki konkursu opisują w zasadzie wszystkie aspekty w tym maksymalny koszt brutto budowy tego obiektu wraz z projektem!

Do sądu konkursowego w pkt. 5.1 zaproszono znaczne grono osób z różnych instytucji, głównie architektów. A gdzie są inżynierzy??

 


 

 

Mikos? Były dziennikarz GW, i POLONISTA Z WYKSZTAŁCENIA!! Jacek Grunt – Mejer (PSYCHOLOG) kompletnie przypadkowa postać w Ratuszu, obsesyjny „aktywista”, który bez odpowiedniego wykształcenia bierze się za rewitalizację Pragi Północ, a teraz podejmuje decyzje dotyczącą budowy tak ważnej rzeczy jak most?? Wolne żarty! Dobranie tych ludzi do tak poważnego konkursu to zwykłe śmianie się mieszkańcom Warszawy w twarz!

Warto przemyśleć sprawę zaskarżenia składu sędziowskiego…


Natomiast najważniejszym punktem Rozdziału II dotyczącego Przedmiotu, celu, zadań i założeń konkursu jest punkt 7., którego treść jest poniżej skopiowana w oryginalnej treści.

 

Biorąc już powyższe pod uwagę w zasadzie konkurs powinien zostać powtórzony, gdyż nie został spełniony warunek budżetowy. Obecny koszt przekracza planowany o 31%.

Z informacji jakie uzyskaliśmy z własnych źródeł, wiemy że sam projekt uległ pewnym modyfikacjom  geometrycznym wynikającym ze zbyt optymistycznych założeń projektanta co spowoduje, że geometria tego obiektu nie będzie tożsama z tą z koncepcji.

Wystąpimy do urzędu miasta o wyjaśnienie tych kwestii.

 

O bliskich powiązaniach z „aktywem” i SARPU poniżej

 

[NASZ NEWS] Czy Warszawski SARP to kolejne siedlisko „aktywu”? Czy to część „układu warszawskiego”?

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły