Czego w tym opisie brakuje?

Od lat quasi mafijny układ w postaci „aktywu” miejskiego budował sieć powiązań, a wiemy, że już dawno opanował miejskie instytucje, pranie mózgów stosując odpowiednią narrację. Co na opisie poniżej jest nie tak? Odpowiada bardzo celnie czytelnik.

Otóż to

Wałęsając się po zakamarkach internetu, zbłądziłem m.in. na facebookowy profil MJN. Stamtąd właśnie pochodzi screen zaproszenia na imprezę, w której brali udział. Jeszcze nie tak dawno temu informacje na temat konferencji czy seminariów wyglądały… no, wyglądały w sumie podobnie, tyle że przy nazwiskach zaproszonych gości można było wyczytać np. „Instytut X”, „Uniwersytet Y”, „Wydział Taki-Owaki Politechniki Z” itd. MJN i inne „ruchy miejskie” uważają za „specjalistów” osoby, reprezentujące co najwyżej facebookowy profil bądź niszową organizację.

Tak ma być, czy jestem przewrażliwiony?

 

 

Nie, to chora i patologiczna sytuacja, kiedy nieuki i osoby niekompetentne zajmują się tematami, o których nie maja pojęcia.

Przykład

Takim typowym przykładem są dyr. Puchalski z ZDM, Dombi, czy Dybalski, którzy nie mając skończonych specjalistycznych szkół inżynierskich, zajmują się budową dróg czy kładek i mostów, i nie wiedzą, że te muszą mieć pozwolenie na budowę.

Dla wiedzy tych co twierdzą inaczej – Kładka dla pieszych w/g art 3 pkt. 3 Prawa Budowlanego (PB) stanowi budowlę. Kładek, mostów i wielu innych obiektów inżynierskich budowanych od 5 lat przez Puchalskiego czy Dombiego, nie ujęto w katalogu obiektów budowlanych podlegających zwolnieniu od obowiązku uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę.Krotko mówiąc, brak pozwolenia na budowę jest równoznaczne z samowolą budowlaną, która podlega rozbiórce lub legalizacji. Do tego dochodzi kara administracyjna do 1 080,00 mln zł w zależności od kategorii obiektu.

To na początek, bo według naszych bardzo wstępnych wyliczeń wynika, że suma kar która może być nałożona na Zarząd Dróg Miejskich wynosi ok…50 milionów!

Kto za to zapłaci??

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły