Rada Ochoty przyjęła uchwałę wzywającą ZDM do zaprzestania szkodzenia mieszkańcom kilku ulic

ZDM bez jakichkolwiek konsultacji dąży do likwidacji około połowy miejsc, dopuszczając się przy okazji licznych skandalicznych zachowań wobec mieszkańców (nocne lawetowanie aut) i radnych (nikt z 500 osób z ZDM nie przyszedł na spotkanie z radnymi, choćby po to by wyjaśnić co oni właściwie chcą robić w dzielnicy, która reprezentują Radni).

Stanowisko Rady Ochoty

W najbliższej przyszłości dyskusje mają być kontynuowane i dotyczyć już całej Ochoty. Obiecali to Radni i wiceburmistrz Ochoty na wczorajszej konferencji prasowej, która organizowaliśmy wspólnie z mieszkańcami okolicy.  Wywiązali się z obietnicy i wiele wskazuje, ze faktycznie możemy liczyć na aktywną pomoc Radnych którzy najwyraźniej tak samo jak mieszkańcy mają dość bycia ignorowanymi.

Wielkie podziękowania należą się zarówno Burmistrzów, jak Radnym. To bardzo miłe przez 3 godziny słuchać jak jeżdżą po ZDM nie mniej niż my, choć bez używania słów, które czasem nam się wymykają.

Oznacza to, że musimy ich wspierać. Najprościej można to zrobić na dwa sposoby:

1. Uczestniczyć w posiedzeniach Rady i zabierać głos wspierający Radnych stojących po stronie mieszkańców (tak zrobiliśmy dziś),

2. Wysyłać maile z poparciem do Radnych jeśli ktoś nie może być osobiście. To także im pomaga, bo mogą argumentować konkretnymi głosami mieszkańców. Adresy są łatwo dostępne na stronach dzielnic.

Dodatkowo zbierane są podpisy pod petycją (elektroniczna i papier). Jak pokazuje doświadczenie Mokotowa, poza satysfakcją (udaje nam się zebrać więcej podpisów w 3 dni, niż patoaktywistom w miesiąc) daje to także realne efekty. Radni nie mogą lekceważyć setek podpisów realnych mieszkańców, by wspierać jakąś zbieraninę randomowych osób, z których co najmniej połowa ma nikłe związki z Warszawą i jeszcze mniejszą wiedzę o potrzebach mieszkańców

Zachęcamy do podpisania, a jak ktoś podpisał to do zachęcania innych.

Komentarz

Oczywiście obecny poziom zadufania ZDM i jawnie okazywana bezczelność są tak wielkie, że mogą zlekceważyć także uchwałę Radnych. Jednak za coś takiego będą mogli i na pewno zostaną w końcu ukarani. Warto jest być w kontakcie z Radnymi z własnych dzielnic i podobne działania zrobić w innych częściach miasta – zarówno tam gdzie jak wiemy ZDM coś knuje (np. Pl. Wilsona, pl. Zbawiciela, Saska Kępa itp) jak tam gdzie już zdążyli popsuć (np. Sokratesa, Grochowska, skrzyżowanie 5 kantów)Zwykle rozmowy z Radnymi pokazują że są to przyzwoici ludzie i nawet jeśli nie mogą publicznie wypowiadać się przeciw ZDM, to nie są w stanie zagłosować przeciw mieszkańcom wiec się wstrzymują, bo głosowania są jawne. Wczoraj wstrzymali się nawet miastojanusze (Ochocianie Sąsiedzi).

Jako inicjatywa Stop Korkom będziemy w kontakcie z Radnymi wszystkich dzielnic, aby upomnieć się o to, co powinno być standardem, czyli ZDM wykonuje wskazania Radnych wynikające z potrzeb zgłoszonych przez mieszkańców.

Sprawdziły się nasze prognozy, i wczoraj ZDM pochwaliło się już kolejną, zwężoną ulicą…Broniewskiego…spieszą się bo wiedzą, że to ich ostatnie dni???

Obecnie ZDM szkodzi ludziom, a radnych nie tylko nie pyta o wytyczne, nie tylko nie konsultuje z nimi działań, ale nawet nie informuje naszych przedstawicieli o tym, co za plecami mieszkańców knuje.

Miejsca do parkowania są oczywiście bardzo ważne, ale patourzędnicy którzy roją sobie że my będziemy płacić na ich wynagrodzenia, a oni w zamian będą nam szkodzić, muszą zostać trwale usunięci nie tylko z obecnie zajmowanych stanowisk, ale w ogóle z zajmowania stanowisk finansowanych z podatków.

StopKorkom, Lubię Miasto, Portal Warszawski

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *