„Łączka i inne miejsca poszukiwań” – rusza projekt o Żołnierzach Wyklętych

Interesuje cię archeologia, genetyka, antropologia? Nie wiesz, czym właściwie zajmują archiwiści? Ciekawi cię to, co jeszcze nieodkryte? Czy słyszałeś o unikalnym programie IPN poszukiwań nieznanych miejsc pochówku ofiar reżimów totalitarnych? Dzięki niemu przywrócono tożsamość prawie 200 osobom, których szczątki ukryto w bezimiennych dołach.

Zgłoś się

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, poznać ludzkie dramaty i bohaterskie życiorysy, zobaczyć, jak wykorzystuje się najnowsze zdobycze nauki, by zwrócić rodzinom szczątki ich zaginionych bliskich, ten projekt jest dla Ciebie.

IPN zaprasza do udziału w projekcie „Łączka i inne miejsca poszukiwań”. W projekcie mogą uczestniczyć zespoły (do 6 osób) wraz z opiekunem. Szczególnie serdecznie zapraszamy uczniów z nauczycielami, drużyny harcerskie, strzeleckie oraz członków innych organizacji młodzieżowych.

W ramach projektu grupy będą się spotykać z archeologami, antropologami, archiwistami i historykami, poznając zarówno miejsca poszukiwań, jak i tajniki ich pracy. Zwieńczeniem udziału w projekcie będzie nakręcenie dwuminutowej etiudy filmowej, będącej refleksją nad tematyką projektu. Uroczysty finał odbędzie się w Warszawie. Zgłoszenia przyjmują koordynatorzy (lista poniżej) do 9 listopada 2021 r.

Więcej szczegółów TUTAJ

za; IPN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *