A. Struzik porównał J. Kaczyńskiego do Hitlera. Właśnie opublikował przeprosiny

Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego, wykonał w końcu prawomocny wyrok sądu, który zobowiązał go do opublikowania przeprosin wobec Jarosława Kaczyńskiego. Stosowny wpis pojawił się na twitterowym profilu marszałka województwa mazowieckiego. Polityk PSL wyraża we wpisie ubolewanie z powodu „naruszenia dobrego imienia, wizerunku i godności” wiepremiera ds. bezpieczeństwa.

O co poszło?

Adam Struzik przeprasza prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego za to, że w 2019 r. na Twitterze opublikował jego wizerunek upodobniony do Adolfa Hitler. Na ilustracji prezesowi PiS doprawiono „hitlerowski” wąsik. „Nie da się spać” – dopisał wówczas pod zdjęciem polityk PSL. Chociaż Struzik po kilku godzinach usunął zdjęcie, to w internecie pojawiły się print screeny dokumentujące całe zajście – informuje DoRzeczy.

Po fali zmasowanej krytyki, Adam Struzik odniósł się do swojego wpisu, i nie zamierzał za niego przepraszać. „Pozdrawiam wszystkich nienawistników, ludzi zawziętych, oszczerców, kłamców, pogardliwców, wszystkich bez elementarnego poczucia humoru. Spróbujcie się nad sobą przez chwilę zastanowić” – napisał na Twitterze.

 

za; PAP, DoRzeczy

zdj. www.psl.pl

Portal Warszawski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *