„Na początku są kolorowe pochody i radosne okrzyki, później przymus, zakazy” – czyli rzecz o „aktywistach”

Zadaniem pierwszej rzezi ludzi, czyli Rewolucji Francuskiej była eliminacja. Po raz pierwszy w historii zastosowano tę zasadę wobec własnego narodu na taką skalę. Druga komuna to Engels i Marx (w tej kolejności), trzecia Lenin, czwarta Stalin. Dziś idzie przez Europę, i dotarła już do Polski, piąta fala rewolucji komunistycznej. Być może najgorsza i najbardziej niebezpieczna, bo jej źródłem są społeczeństwa Europy Zachodniej. Miały być katalizatorem, stały się gremialną ofiarą.

Mokry sen aktywisty

Na początku są kolorowe pochody i radosne okrzyki, później przymus, zakazy, utrzymanie władzy, strach, przemoc i terror. Jeżeli ktoś myśli, że weganie to tylko fajni ludzie, bo kochają zwierzęta, ten musi posłuchać, jakie intencje mają liderzy ruchu zielonych. Aktywizm to polityka i walka o władzę.

Chcemy zmiany ustrojowej. Nie wiem jak wy, ale ja chce zmiany ustrojowej i tego świata. Chcę dopuścić do głosu zwierzęta zdolne do odczuwania, wszystkie. Gdziekolwiek, w jakiejkolwiek by nie były sytuacji. I ja mam być poza ideologią i poza polityką? To są jakieś żarty? My jesteśmy wcieleniem ideologii i polityki. Jesteśmy polityczni, kiedy się budzimy i kiedy zasypiamy, kiedy my jemy śniadanie, kiedy my idziemy do sklepu, kiedy rozmawiamy z innymi ludźmi. W najprostszych prozaicznych sytuacjach życiowych. Zajmujemy się polityką. Dlaczego? Dlatego że polityka jest próbą zmiany sytuacji społecznej, próbą władzy, Próbą wpłynięcia na kogoś innego. Przecież chcemy mieć władzę. Kto z was nie chce mieć władzy? Ja chcę mieć pełnię władzy, żeby to zmienić. Chcę mieć pełnię władzy. Chcę mieć sprawczość. Chcę być decydentem. Czy ja mam się tego do cholery wstydzić. A czego? Czy ja mam przepraszać za swój weganizm? Nigdy.


A. Mleczko


Jesteśmy na wskroś polityczni. Jesteśmy ideologiczni. Chcemy zmiany ustrojowej, zmiany kultury, zmiany rolnictwa, polityki żywnościowej, zmiany lektur szkolnych, zmiany systemu edukacji. Cokolwiek zawiera elementy szowinizmu gatunkowego nie chcemy tego w tym kraju i w ogóle na świecie. I my mamy być poza polityczni i poza ideologiczni? To są żarty, to jest śmiech”

To słowa Dariusza Gzyry z Marszu Wyzwolenia Zwierząt, z 4 września 2021 roku.

 

Oni wszyscy są tacy sami

Zwierzęta, ekologia, smog, rowery – to emblematy dzisiejszego aktywizmu. Wystarczy poczytać co, i jak myślą…

 

 

 

Portal Warszawski

Na zdjęciu; „aktywiści” miejscy

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *