Fala zamknięć lokali gastronomicznych w Miasteczku Wilanów!

W przeciągu kilku ostatnich tygodni zamknęło się aż dziewięć restauracji a wśród nich restauracja mieszcząca się 11 lat na skrzyżowaniu Rzeczypospolitej i Klimczaka, pizzeria na Klimczaka, sushi i kebab na Gieysztora, restauracja chińska, restauracja tajska oraz bistro przy placu miejskim, pizzeria przy Branickiego a kolejne zamkną się najprawdopodobniej do końca tego roku – alarmuje Wilanów – tu mieszkam.

Duża rotacja lokali usługowych jest od lat widoczna w naszej okolicy

Zarząd Dzielnicy od lat nie zrobił zupełnie nic aby zapewnić dodatkowe miejsca parkingowe a przypominamy, że przy samej Alei Rzeczypospolitej mamy ponad 120 lokali usługowych i ZERO miejsc parkingowych. Dodatkowo wysokie, bardzo często nierealne na warunki Miasteczka Wilanów czynsze oraz nawyki popandemiczne czyli zamawianie jedzenia z dostawą i na wynos sprawiły, że dalsze utrzymanie lokali nie było możliwe a długi powstałe w ten sposób bardzo często będą się ciągnęły za przedsiębiorcami latamipiszą mieszkańcy Wilanowa.

 

Obserwuje się również zubożenie mieszkańców Miasteczka, których po spłaceniu kredytów na mieszkania czy auta oraz innych opłat bardzo często po prostu nie stać na regularne odwiedzanie restauracji i szukają tańszych alternatyw dla restauracyjnego jedzenia przez co ogromna większość lokali całymi dniami stoi pusta.

Sytuacja została zauważona przez wielu przedsiębiorców i ewentualnych najemców lokali usługowych, przez co lokale stoją miesiącami a czasami nawet latami puste.

Wniosek może być tylko jeden. Wilanów a w szczególności Miasteczko Wilanów to nie jest łatwy rynek dla prowadzenia biznesuripostuje Wilanów – tu mieszkam.

Portal Warszawski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.