Włochy czeka kolejny rok stagnacji inwestycyjnych? Bez kanalizacji deszczowej i nowych chodników?

Włochy są poważnie zaniedbaną dzielnicą, o czym Portal Warszawski regularnie informuje. Być może drugą po Pradze Północ. „Zrównoważona” polityka ratusza dotyczy tylko rowerzystów, aktywistów, kolegów z Zarządu Dróg Miejskich, Zieleni i wszystkich jego beneficjentów. Prawda jest taka, że ratusz zaniedbuje dzielnice oddalone od Centrum. Czy to znaczy, że tam może być byle jak?

Bez kanalizacji deszczowej ci remontu chodników?

Wczoraj zostały podane do publicznej wiadomości plany wydatków inwestycyjnych dla dzielnicy Włochy na rok 2022. Wśród mieszkańców Włoch zaczęły pojawiać się różne komentarze, dotyczące tego, czego można spodziewać się w nadchodzącym roku. Opinie wyrażane m.in. w mediach społecznościowych oscylowały od umiarkowanie optymistycznych, aż do tych pełnych powątpiewania w urzeczywistnienie chociaż części obietnic.

POWIĘKSZ

 

 

My postanowiliśmy przeanalizować wszystkie z nich z dziennikarską dokładnością. Po zapoznaniu się z tym krótkim dokumentem, wnioski nasuwają się same:pisze Włochowskie Forum.

Część z nich to pomysły niezrealizowane w poprzednich latach, niektóre nierealizowane od bardzo wielu lat i prawdopodobnie bez szans na powodzenie.

Większość pozycji to projekty raczej drobne, które należą do obligatoryjnych zadań własnych dzielnicy, a nie do inwestycji, które mają poprawić jakość życia lokalnej społeczności.

Po raz kolejny zabrakło funduszy na realizację postulatów zgłaszanych przez włochowian od wielu lat, np. kanalizacja deszczowa czy remont chodników.

Jeżeli nic się nie zmieni na najbliższej Sesji Rady Dzielnicy, to czeka nas kolejny rok stagnacji – konkluduje Włochowskie Forum.

za; Włochowskie Forum

zdj. Urząd Dzielnicy Włochy

Portal Warszawski

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *