Roszady na Ochocie. Burmistrzem została wiceburmistrz, wiceburmistrzem były burmistrz

To druga zmiana w tym roku. W kwietniu burmistrzem został Sławomir Umiński (PiS), który miesiąc temu zrezygnował z tej funkcji. Dziś Dzielnica Ochota poinformowała o nowym wyborze. Burmistrzem została Dorota Stegienka, pełniąca dotychczas funkcję wiceburmistrza.

Burmistrz i jej zastępcy

Pani Dorota Stegienka, na ostatniej sesji Rady Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy, została wybrana na nowego Burmistrza Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy. Następnie na wniosek pani burmistrz wybrano jej zastępców. Zostali nimi dotychczasowy zastępca burmistrza Grzegorz Wysocki – zawsze z Ochotą oraz dotychczasowy burmistrz Sławomir Umiński – PiS.

Czego można się spodziewać?

Dorota Stegienka jest od lat pracuje w Urzędzie Ochoty. Zaczynała od radnej, i bardzo dzielnie walczyła z różnymi szaleństwami, na które od lat skarżą się mieszkańcy tej dzielnicy, w której bardzo aktywni są Ochocianie Sąsiedzi i Miasto Jest Nasze – dwie formacje, które chcą zwężać ulice, domagają się zwężenia Al. Jerozolimskich. Ostatnia wizyta tych pierwszych w towarzystwie ZDM podczas wywiadu w RDC jasno pokazuje z jakimi relacjami mamy do czynienia.

I temu wyzwaniu będzie musiała sprostać Stegienka, która ostatnio boryka się z ignorancją urzędniczą, która chce siłowo narzucić zmiany na ulicach Ochoty.

Kim jest nowa burmistrz?

Nowa burmistrzyni dzielnicy Ochota jest jej mieszkanką, związaną z nią od urodzenia (absolwentka Szkoły Podstawowej nr 97 i Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja). W kadencji 2014 – 2018 rady dzielnicy Ochota była Przewodniczącą Komisji Bezpieczeństwa i Samorządności. Przez 5 lat była członkiem dzielnicowej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W wyborach do rady dzielnicy w 2018 r. zdobyła mandat z ramienia Ochockiej Wspólnoty Samorządowej, uzyskując jeden z najlepszych wyników w skali całej dzielnicy. Ukończyła studia w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Warszawie na kierunku Pedagogiki – Edukacji dla Bezpieczeństwa. Obecnie studiuje na kierunku Pedagog – Manager w sektorze edukacyjnym i pokrewnych zawodach społecznych. Uczestniczka konferencji i warsztatów z certyfikatem „Szkoły bez hejtu”. Była szefową dzielnicowego zespołu interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Dorota Stegienka jest znana z tego, że wsłuchuje się w głos mieszkańców, ceni sobie bezpośredni kontakt z nimi. (iOchota.pl).

My życzymy wytrwałości, i powodzenia.

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły