„Koszmar sprzed 3 lat powraca…” – mieszkańcy nie godzą się na urbanizację parku!

Codziennie jesteśmy karmieni przez ratusz o wyjątkowym stosunku ratusza do warszawskiej zieleni. Nagrody za ekologiczne to zagrywka PR-owa, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Mieszkańcy Bródna dobrze o tym wiedzą.

Sprawa się ciągnie od 3 lat

Konsultacje społeczne dotyczące Parku Bródnowskiego można by podsumować fragmentem tekstu piosenki zespołu Bajm „pojawiasz się i znikasz”. Mowa o propozycji modernizacji, którą przedstawił Urząd Dzielnicy Targówek (UDT), a która faktycznie zamienia park w centrum rekreacji, co powiedział 23 kwietnia 2018 r. burmistrz Sławomir Antonik podczas prezentacji ostatecznej wersji planu przebudowy parkupisał mieszkaniectargowka.pl

Po raz kolejny musimy protestować przeciwko pomysłom urzędników, którzy chcą przerobić park wedle swoich wyobrażeń. Tym razem przyszła pora na zieleń wzdłuż wyremontowanej niecki wodnej, w której woda jest tak samo brudna, jak była przed remontem (!?). Wedle planów znaczna część tej zieleni, w tym bujne krzewy ma zostać zlikwidowana pod drewniane podesty.

  •  Nie zgadzamy się na modernizację, która zabiera nam zieleń.
  • Nie godzimy się na montaż niepraktycznych podestów (kto będzie siedział na nich w pełnym słońcu; jesienią i zimą nie będą spełniać żadnej funkcji).
  • Nie zgadzamy się na postępującą urbanizację parkupiszą w swoim proteście mieszkańcy Bródna.

Kolejne protesty przeciwko dewastacji Parku Bródnowskiego. Koszmar sprzed 3 lat powraca…niestety –  Bernard Jankowski.


Kiedy i gdzie protest?

Zapraszamy wszystkich do przyjścia i podpisania petycji w sprawie wstrzymania planowanych prac w sobotę 9.10 o między 12 a 14.00. Przystanek Gofrowo

Szczegóły TUTAJ

za; Mieszkańcy Targówka – grupa dyskusyjna

Portal Warszawski

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.