Czy ZTM robi sobie żarty z mieszkańców Żoliborza??

W połowie wakacji Stowarzyszenie Zatrasie wystąpiło ze skargą  do Zarządu Transportu Miejskiego w związku z niepunktualnymi przyjazdami autobusów linii 122. Autobusy w godzinach porannych w kierunku pętli Gwiaździsta przyjeżdżały przed czasem, żeby przystanek dalej, czyli na Ks. Popiełuski stać na przystanku przez 2-4 cykle świateł. Po dłuższym odbijaniu piłeczki między ZTM, a MZA wrzesień pokazał, że punktualność autobusów poprawiła się.

Czy Zarząd Transportu Miejskiego robi sobie żarty z mieszkańców Żoliborza??

Niestety radość nie potrwała długo! Już na przełomie sierpnia i września Przewodniczący Rady Dzielnicy Żoliborz – Pan Piotr Wertenstein-Żuławski poinformował na swoim profilu, że ZTM w niedługim czasie planuje zmienić rozkłady. Wystosował także interpelację w tej sprawie. Okazało się, że zamierza radykalnie zredukować liczbę kursów linii 122, utrudniając tym samym mieszkańcom Sadów Żoliborskich, Zatrasia, jak i Nowego Żoliborza dojazd na Plac Wilsonaalarmuje Stowarzyszenie!

Spoglądając na nowy rozkład jazdy, ZTM chyba nie wie co to jest godzina szczytu… Jego włodarzom wydaje się, że komunikacja to jest jakaś rozrywka turystyczna, a nie środek transportu, który ma dowieść mieszkańców do pracy, do szkół, czy na uczelnie. Zwróćcie uwagę na liczbę autobusów między 8:00 a 9:00 oraz między 9:00 a 10:00 – apeluje Stowarzyszenie.

 

 

 

Czy są jakieś statystyki, które świadczą że więcej pasażerów dojeżdża do pracy na godz. 10.00 niżeli na godz. 9:00? Żeby tego było mało autobusy znowu jeżdżą niepunktualnie – zarówno linii 122, ale także 303, które kursuje co 30 min. No i co oczywiście ZTM po raz kolejny zrobiło? Sprawiło, że w jednym czasie wraz z linią 122 przyjeżdża autobus 114, żeby potem przez kilkanaście minut nie było nic, żeby ostatecznie znowu 122 przyjechało w parze z linią 114.

Ważne pytanie

Czy ZTM to najbardziej aspołeczna i nieudolna instytucja od transportu miejskiego w tym kraju? Wszystko wskazuje na to, że nie po raz pierwszy jest głucha na prośby i postulaty mieszkańców. ZTM wie lepiej, jak Edek z Mrożka, który nie musi słuchać innych, bo wszystko wie lepiej… Świadczą o tym skutki w działaniach w wyniku wielu skarg, pism, posiedzeń Komisji Infrastruktury zwoływanej przez Radę Dzielnicy, czy konsultacje społeczne sprzed lat…

za; Stowarzyszenie Zatrasie

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *