Tak „zaparkowany” rower można zgłosić pod numer 19115. Wyjaśniamy dlaczego

Już myśleliśmy, że niewiele nas zdziwi, a tu proszę. Po informacji o spacerze po nieudanych realizacjach ZDM, pan Łukasz Dybalski (rzecznik ZDM i 19115)  poinformował nas, że w zasadzie powinniśmy nieprawidłowości zgłaszać na powyższy numer, a nie robić z tego atrakcji turystycznej. Wiadomo, że to nic nie zmieni. Ale tym razem będzie o rowerze.

Ignorantia iuris nocet

Kilka dni temu zgłosiliśmy nieprawidłowo zaparkowany rower na trawniku przypięty do znaku drogowego. Odpowiedź ciężko zdumiewa.

Rower przypięty do znaku koniec strefy zamieszka nie na trawniku a nie chodniku – Brak podstaw dla S.M. nie ma dewastacji trawnika, z informacji mieszkańca rower jest użytkowany – nie jest wrakiem.

 

 

Bardzo nas cieszy, że operator numeru 19115  zauważył ten drobny szczegół, że rower jest zaparkowany na trawniku. Dobrze, że sprawdził bo mógłby sobie pomyśleć, że rower rzeczywiście jest zapracowany (niestety trzeba przy obecnej technologii  sprawdzać co się piszetaką informację otrzymaliśmy od naszego czytelnika). Jednak odpowiedź jest kuriozalna.

Po pierwsze; od kiedy można parkować na trawniku? Po drugie; czy można parkować na trawniku gdy używa się pojazdów. Jak się okazuje, można. Takie odpowiedzi można uzyskać pod danym numerem.


Parkowanie na trawniku to czyn zabroniony i klasyfikowany jako wykroczenie na podstawie artykułu 144. Niszczenie roślinności (Kodeks wykroczeń). Na popełniającego ten czyn policja może nałożyć grzywnę do kwoty 1000 zł. Wykroczenie to nie jest karane punktami karnymi.


Jak pan Dybalski sobie wyobraża wysyłanie informacji na nr 19115 dotyczących nieprawidłowości wynikających z niekompetencji urzędników czy samowoli budowlanej?

Nieznajomość prawa szkodzi. Po raz drugi

Czasy niekompetencji warszawskich urzędników się skończyły. Dlatego też wszystkie dowody zgromadzone w czasie spaceru będą (niektóre już poszły) wysłane Nadzoru Budowlanego, Prokuratury. Media o sprawie już wiedzą. Czas ukrócić niekompetencję  urzędników i czas aby zostały wyciągnięte konsekwencje w stosunku do osób odpowiedzialnych.

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *