Tak są wydawane publiczne pieniądze! Ile takich partactw jest w Warszawie?

Tak wyglądają deski siedzisk wewnątrz „jajka” na terenie dziedzińca kolonii Broniewskiego 13, 15, 15A, 17 i 19. Deski były wymieniane między listopadem 2019, a marcem 2020 r. podczas liftingu małej architektury – informuje Stowarzyszenie Zatrasie.

„Tak prezentuje się partacka robota naszej Administracji Osiedla!

W pierwszej kolejności – w październiku 2019 – Administracja zleciła malowanie murków oporowych, z których to farba zaczyna już w wielu miejscach schodzić. Szczególnie na płaszczyznach poziomych. W drugiej kolejności – w listopadzie – Administracja zleciła montaż nowych desek na ławkach z oparciami. Potem na wiele miesięcy zostawiono piaskownicę, z której wystawały ostre płaskowniki okuć siedzeń po obu stronach. Przyszedł marzec, i kiedy zaczęliśmy się dopominać, że prac nie dokończono zlecono ostatecznie montaż nowych desek. Od tamtej pory minęło półtora roku, a deski już nadają się do wymiany!

Kto odbierał te prace? Jakie jest stanowisko Pana Andrzeja Brauna – Zastępcy Dyrektora ds. technicznych, który odpowiada za pion techniczny naszej Administracji zarówno teraz, jak i wtedy? Czy według niego było to prawidłowe wykonanie? Czy deski były w odpowiedni sposób zaimpregnowane? Czy nie jest czasem tak, że wiele prac zlecanych jest w podobny sposób, że pracownicy pionu technicznego bez zastanowienia podpisują protokoły z odbiorów, wypłaca pracownikom fizycznym pieniądze za wykonane prace, które są albo źle wykonane, albo niedokończone? Kiedy nasza Administracja zrozumie, że to są pieniądze mieszkańców, a nie ich?

 

Nieudany projekt

Dla porównania warto zwrócić uwagę na ławki wzdłuż Broadwayu i na terenie parku osiedlowego, które powstały również jesienią 2019 r. w ramach budżetu partycypacyjnego zgłoszonego przez nasze stowarzyszenie. Stan lakieru tych ławek jest nienaruszony, nie zmurszały, nie ściemniały, ani nie wyblakły! Nawet wciąż mają połysk! Wykonała je profesjonalna firma z Tarnowa, która wygrała przetarg ogłoszony przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Dzielnicy Żoliborz. Da się? Da? W związku z czym jak długo będzie uprawiana bylejakość w WSM…?

za; Stowarzyszenie Zatrasie

Portal Warszawski

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *