Protest na Mochnackiego wobec bezprawnych działań ZDM – jaki był jego cel?

W dniu 29 września 2021 r. o 7.00 rano na ulicy Mochnackiego miał miejsce protest mieszkańców Starej Ochoty przeciwko działaniom Zarządu Dróg Miejskich, wymierzonym we właścicieli samochodów. W świetle kamer telewizyjnych zbulwersowani mieszkańcy wyjaśnili, że ZDM planuje zlikwidować około 60% miejsc parkingowych na ulicy Mochnackiego oraz na innych ulicach Ochoty i całego miasta, zmieniając sposób parkowania ze skośnego na równoległe. Wszystko to odbywa się pod pretekstem rozszerzania strefy płatnego parkowania.

Jaka jest prawda?

Tyle że na ulicy Mochnackiego taka strefa już od dawna istnieje. Podobna akcja ZDM-u miała niedawno miejsce na ulicy Słupeckiej, gdzie wywieziono lawetami około 10 samochodów i sparaliżowano ruch na jezdni. Tym razem jednak czujni mieszkańcy Starej Ochoty nie dopuścili do takiego obrotu sprawy. Delegowani przez ZDM robotnicy nawet nie przyjechali na miejsce, jakby przeczuwając, że tym razem nie uda im się zmienić charakteru ulicy bez oporu mieszkańców. Ci zachowują jednak czujność, wiedząc, że miejscy „uszczęśliwiacze mieszkańców”, czyli warszawscy urzędnicy, raczej nie ustąpią.

Zwrócono uwagę na całkowicie bezprawne działania Zarządu Dróg Miejskich: nikt nie konsultował planowanej akcji z mieszkańcami! Nikt nie pytał ich o zdanie w sprawie! Na znakach nie ma żadnej informacji o zmianie sposobu parkowania – tę informację udało się dopiero wydusić z urzędników. Cała akcja pachnie wielkim skandalem i zamachem na mienie mieszkańców. Organizatorzy protestów wzywają mieszkańców wszystkich dzielnic Warszawy do skoordynowanego oporu przeciw hucpie ZDM-u. Cel działań urzędników wydaje się jasny – pozbawić mieszkańców miejsc parkingowych, jednocześnie rozszerzając strefę płatnego parkowania i namawiając do wykupu abonamentu za 600 zł. Tyle że nawet ta wygórowana cena nie daje gwarancji znalezienia miejsca parkingowego w pobliżu miejsca zamieszkania, gdy miejsc do parkowania po prostu nie będzie! A zatem warszawiacy będą musieli w końcu zrezygnować z samochodów, bo po prostu nie będzie gdzie ich parkować. Stawmy wspólnie opór temu szaleństwu!

Michał Rudowski – Informacja Prasowa

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *