Szokujące dane! 1015 lokali mieszkalnych znajdujących się w zasobach miejskich nie posiada własnego WC. Na Pradze Północ

Niestety, nasze estymacje się znów potwierdziły. Dokładnie 1015 lokali mieszkalnych znajdujących się w zasobach miejskich nie posiada własnego WC. Stanowi to 9,2 proc. w zasobie mieszkaniowym dzielnicy. Natomiast w 998 mieszkań komunalnych na Pradze Płn. nie ma łazienki. Jest to 8,9 proc. w zasobie mieszkaniowym dzielnicy – wynika z odpowiedzi warszawskiego ratusza na jedną z interpelacji redakcji – czytamy na stronie Money.pl i Oceniamy Developerów.

Rozmowa na temat „woonerfu” można uznać za zamkniętą

Kiedy od lat toczy się rozmowa w środowiskach całkowicie niszowych (ruch miejski Dla Pragi taki jest) ze znajomkami z Ratusza (tak zwany „układ warszawski”) na temat zbędnego całkowicie systemu „woonerf” – który ma za zadanie wyłącznie rugować z przestrzeni zmotoryzowanych – Praga Północ wciąż toczy walkę o przetrwanie. Dosłownie.

Szokujące dane przytacza serwis Money.pl powołując się na ustalenia Polskiej Agencji Prasowej – prawie 10 proc. lokali mieszkalnych znajdujących się w zasobach miejskich to mieszkania bez toalet i łazienek!


Praga-Północ to jedna z najbardziej niedocenionych warszawskich dzielnic z potencjałem. Powstają tam luksusowe inwestycje np. Port Praski. Z drugiej strony, to wciąż jedna z najuboższych części miasta, w której znajduje się najwięcej mieszkań niepasujących do standardów miejskiego życia w XXI wieku. Jednym z problemów okolicznych mieszkańców jest… brak toalet i łazienek! (Oceniamy Deweloperów).


Gdzie zatem lokatorzy mieszkania bez toalet załatwiają sobie potrzeby? Te informacje mogą szokować! Toalety znajdują się na wspólnych korytarzach. Ale nie wszyscy mają nawet tyle szczęścia! Niektórzy lokatorzy muszą korzystać z… wychodków ustawionych na zewnątrz budynków. Zupełnie jak ponad 100 lat temu…pyta portal Oceniamy Deweloperów.

Rozmowę na temat wyimaginowanego „woonerfu” można uznać za zamkniętą, no chyba że „aktywiści” miejscy z Dla Pragi, biura architektonicznego (które zrealizowało wizualizacją) i paręnaście osób wspierających tę zbędną, i nieetyczną inwestycję, zaproponują aby mieszkańcy bez toalet mogli załatwiać swoje potrzeby w ich ciepłych wygodnych toaletach. Inaczej. Oddadzą im swoje mieszkania, i zamieszkają w wymarzonym świecie „woonerfu”…jak na kolektyw przystało…

na podstawie; Money.pl, Oceniamy Deweloperów

Portal Warszawski

 

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły