[PRZYPOMINAMY] Produkcja jednego słupka typu Syrenka to 55 kg CO2! Ale to nie wszystko…

Warszawa ogłasza program, fałszywego z założenia, planu do 2050 roku – Zielona Warszawa, a tym samym podległy im Zarząd Dróg Miejskich, jest jednym z największych producentów szkodliwego CO2. Najlepszą zabawą i ćwiczeniem logicznym jest czasowa zmiana punktu widzenia i zastanowienia się jak Ty byś okradał miasto i Skarb Państwa, gdybyś był na ich miejscu.

Na jakiej zasadzie?

Przy wytworzeniu jednej tony stali powstaje 1800kg CO2. Jeden słupek waży 30 kg, czyli na wytworzenie stali (żeliwa) na jeden słupek przypada 55kg CO2.

To dokładnie tyle samo co 1 samochód, który przejedzie 275 km. Warto zaznaczyć, że nie uwzględniliśmy w tym wyliczeniu montażu takiego słupka, oraz jego wytworzenia. Mówimy tylko o wyprodukowaniu 1 tonu stali.

Resume

W Warszawie jest co najmniej 20 tys. słupków (to i tak zapewne zaniżona liczba) – to daje 5,5 mln km jakie mógłby pokonać jeden samochód.

Należy do tego doliczyć utrzymanie czy konserwację tych słupków. Ścieżki rowerowe też pozostawiają ślad węglowy, zarówno ich budowa jak i utrzymanie, ale o tym już niedługo.


Wygląda na to, że Zarząd Dróg Miejskich to bardzo poważny truciciel. Włącznie ze wszystkimi ruchami miejskimi, które zgłaszają do ZDM-u „potrzebę” instalacji słupków.


„Tylko głupek stawia słupek”

Wiedzą o tym w Amsterdamie…

 

 

 

…i Kopenhadze

 

 

Komentarz

Oczywiście nie przeczytasz tego w stołecznych wolnych mediach, nie dowiesz się od „inżynierów” z ruchów miejskich, od „ekologów”. Nie dowiesz się od nikogo z Ratusza, i od tych którzy są na jego, de facto, Twoim garnuszku.

Czy jesteś pewien, że chcesz aby Twoje pieniądze były tak wydawane? Chcesz truć naturalne środowisko??

Portal Warszawski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.