Białołęcki szpital widmo?

Najpierw mieszkańcy zebrali ponad 5 tysięcy podpisów, potem zapadły decyzje i miasto postanowiło wybudować szpital. I tak u zbiegu ulic Białołęckiej i Przykoszarowej wybudowano imponujący obiekt. Na parterze budynku przewidziano izbę przyjęć, poradnię podstawowej opieki zdrowotnej, przychodnię wielospecjalistyczną, pracownię diagnostyki obrazowej (tomograf i rentgen), pracownię endoskopową oraz gabinety specjalistyczne – informuje Grupa Informator Dzielnicy Białołęka.

Jak zwykle z opóźnieniem

Wielospecjalistyczna Przychodnia i Szpital Jednego Dnia – taki kompleks na Białołęce mógł polepszyć życie pacjentów już we wrześniu 2019 roku. Od tamtej pory jednak stał pusty i nieużywany.

Mieszkańcy dzielnicy nie wiedzieli kiedy pojawi się tam sprzęt i lekarze. Budynek stał przez wiele miesięcy pusty. Powód był kuriozalny. Między władzami miasta a mazowieckim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia trwały rozmowy dotyczące możliwości finansowania specjalistycznych świadczeń zdrowotnych, z których dopiero mogły wynikać zakupy wyposażenia sprzętu i aparatury medycznej. Budynek musiał też spełnić warunki świadczeń zapisane w rozporządzeniu Ministra Zdrowia. Dopiero wtedy można było mówić o kwestii kontraktu z NFZ. Ani stołeczni urzędnicy, ani przedstawiciele NFZ nie potrafili podać żadnych konkretnych terminów. Wiadomo było tylko to, że nowa placówka służby zdrowia w Warszawie nie mogła zostać otwarta zaraz po zakończeniu budowy, bo dopiero wtedy urzędnicy zabrali się za negocjacje z NFZ.

PiSowski Szpital widmo?

Miał też być dział farmacji szpitalnej….Na I piętrze przewidziano blok operacyjny z dwiema salami operacyjnymi do wykonywania zabiegów chirurgicznych. Teraz w zasadzie obiekt nie pełni żadnej z przewidzianych funkcji, w zasadzie stoi pusty i generuje koszty. Jest tak zapewne, dlatego gdyż nie ma kontraktów z NFZ?

Codziennie słyszymy o cudzie gospodarczym, 20 gospodarce świata i państwie dobrobytu. Jeżeli tak jest no to szanowni radni PiS z Białołęki Wiktor Klimiuk, Marek Dębowczyk, Piotr Gozdek, Piotr Oracz, Dariusz Ostrowski zaangażujcie się i pozyskajcie kontrakt. Bo jak do tej pory to mieszkańcy nie dostrzegają nawet minimalnej aktywności w czymkolwiek z Waszej strony – apelują mieszkańcy.

za; Grupa Informator Dzielnicy Białołęka.

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły