W czasie lockdownu w Warszawie bardzo sprawnie działało podziemie restauratorskie, w którym regularnie można było spotkać polityków PiS i PO – S. Mentzen

Publikujemy post, który zamieścił Sławomir Mentzen, wolnościowiec, który w tej całej aferze z urodziny u dziennikarza Mazurka, zwraca uwagę na oszustwo, które fundują nam politycy. My wiemy z pierwszej ręki, że w czasie lockdownu działało doskonale podziemie imprezowe, gdzie bawiła się cała warszawka. Bez maseczek.

To są zawodowi politycy, kłamstwo mają we krwi, żyją z tego

Od wczoraj tematem numer jeden są urodziny Roberta Mazurka. Nie mam żadnego problemu z tym, że politycy z różnych partii bawią się wspólnie. Prawie każdy ma znajomych czy członków rodziny o innych poglądach politycznych. Oczekiwanie od polityków, że przed przyjęciem zaproszenia na urodziny będą prosić o listę gości, celem sprawdzenia, czy nie ma tam kogoś z innej partii, byłoby jednak dziwne.

Bronić nie zamierzam tego, że zaproszeni politycy kłamali na temat przyczyn swojej nieobecności w Sejmie. Przy czym nie czuję się tym zbulwersowany czy zaskoczony. To są zawodowi politycy, kłamstwo mają we krwi, żyją z tego. Równie dobrze można mieć pretensje do psa, że szczeka.

Nie denerwuje mnie też to, że dziennikarze piją z politykami. Zbyt długo interesuję się polityką, żeby mieć tu jakiekolwiek złudzenia. Jeżeli ktoś wierzy w to, że dziennikarze nie znają się z politykami, nie mają wspólnych interesów czy poglądów, to jest po prostu naiwny. Media są w Polsce, tak jak na całym świecie, w większości niezależne. Niezależnie od okoliczności popierają jedną opcję. Akurat Mazurek wybija się tu pozytywnie na tle kolegów i koleżanek dziennikarzy, pomyślcie więc, jak wyglądają imprezy dziennikarzy bardziej zaangażowanych.

Brak maseczek

Jedna rzecz mnie tu jednak wybitnie denerwuje i ją już muszę skomentować. Od półtora roku słyszymy od Budki, Kosiniaka-Kamysza, Suskiego, Siemoniaka, Dworczyka, Glińskiego, Szumowskiego i popisowców pomniejszego płazu, nie mówiąc już o samym redaktorze Mazurku, jaką to mamy straszną pandemię i jak bardzo ważne jest to, żebyśmy przestrzegali obostrzeń. Maseczka, dystans, dezynfekcja i wietrzenie. Wytrzymajmy 14 dni, ostatnio prosta i tak dalej. Kto się nie zgadza, ten szur, antyszczepionkowiec, wróg ludu i nauki. Po czym cała ta banda idzie do knajpy i bawi się, jak gdyby żadnego wirusa nie było. Wstawali od stołów i nie zakładali masek, nie trzymali dystansu, bawili się normalnie. W tym samym dniu rano Straż Marszałkowska goni mnie po Sejmie za brak maseczki, policjanci wyganiają podróżnych bez maseczek z pociągów, nakładając jeszcze za to mandaty, kolejne klasy w szkołach idą na kwarantannę, a stojący twardo na swoich nogach minister Niedzielski straszy co chwilę kolejną już falą obostrzeń.

W czasie lockdownu w Warszawie bardzo sprawnie działało podziemie restauratorskie, w którym regularnie można było spotkać polityków PiS i PO, członków rządu, nie mówiąc już o zarządach spółek Skarbu Państwa. Elita może się bawić i pić, plebs ma siedzieć w domach. Na niedawnej konferencji w Karpaczu, odwiedzanej przez elity biznesowe i polityczne, przez kilka dni wszyscy goście chodzili bez maseczek, oczywiście poza tym klaunem Niedzielskim i jego świtą. Tak jest na całym świecie. Gwiazdy Hollywood, czy elity polityczno-finansowe w USA na imprezach też bawią się normalnie, ale złożona z plebsu obsługa tych imprez musi być cała zamaseczkowana.

Wierzyć się nie chce, że jeszcze tylu ludzi na poważnie bierze ten cyrk i zamierza stosować się do obostrzeń, do których nie stosują się nawet ich promotorzy. Bo obostrzenia niedługo wrócą. Przyjdzie sezon grypowy i znowu Dworczyk u Mazurka będzie z poważną miną mówił, jak ważne jest to, żeby kazać plebsowi pilnować dystansu, trzymając go jednocześnie krótko maseczką za mordę.

Bo chyba nie wierzycie w to, że jakaś elementarna uczciwość każe im zamknąć się w końcu i nie mówić nam, jak ważne jest to, żebyśmy żyli jak podludzie w czasie, gdy oni żyją i bawią się normalnie.

za; Sławomir Mentzen

PW

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły